Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna to na pewno miejsce przyjazne uczniom. W tym roku znowu odwiedzaliście nas często, nie tylko podczas przerw. Mogliście tutaj rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze lub spędzić czas grając w chińczyka, warcaby itp. oraz korzystając z Multimedialnego Centrum Informacyjnego. Często przychodziliście do nas również po to, by po prostu pogadać – opowiedzieć o swych radościach i smutkach.

Wzięliście udział w kilku imprezach, które zorganizowałyśmy specjalnie dla Was:

Podczas spotkania z panią Marią Wysoczańską dowiedzieliście się, jak wyglądało życie Polaków zesłanych na Sybir.

Tydzień Głośnego Czytania, który odbył się pod hasłem „Dziewczyny kontra chłopaki”, nie rozstrzygnął tego (chyba na szczęście), kto zwyciężył tę rywalizację.

O tym, czy dobrze jest być piratem, przekonaliście się podczas Nocnego Czytania. Był to trudny, lecz pełen niezapomnianych wrażeń wieczór. Żaden sztorm nie przeszkodził nam „zatopić się” w lekturze, „podryfować” za bohaterami kreskówek, czy na koniec stworzyć mapy tajemniczych wysp …

Pierwszoklasiści obejrzeli przewrotną wersję baśni o śpiącej królewnie, tzn. o śpiących krasnoludkach, a potem ochoczo zaczęli wypożyczać książki.

Czworo uczniów wzięło udział w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poezja uczy, poezja bawi!”. Troje odniosło sukces – zajęliśmy II miejsce i zdobyliśmy 2 wyróżnienia.

Oczywiście to tylko część naszych działań.

Zapraszamy Was do naszej biblioteki w nowym roku szkolnym!

Beata Janecka i Ewa Pilarska

Wczoraj1963