Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Lekcja eksperymentu

 

 

 

Lekcja eksperymentu pt. Sprężanie, rozprężanie. Ogień i tlen.

Podczas zajęć zastanawialiśmy się nad tym, co tu wokół nas krąży. To cząsteczki powietrza. Czy ludzie mogą żyć bez powietrza? Oto kolejne pytanie, jakie nas zaabsorbowało.

- Ogień "zjada" powietrze - powiedział pan Krzyś i by nam to udowodnić przedstawił takie doświadczenie: kolorowa woda na talerzyku, na niej mała świeczka. Na to wszystko został nałożony wazon. Nie widzieliśmy, jak ogień zjada powietrze, lecz liczyliśmy aż do 36 i wtedy świeczka zgasła: ogień zjadł całe powietrze. Spaliło się powietrze i podniosło poziom wody w wazonie. Oto kolejna prawda, której byliśmy świadkami.

Ciepło wypycha (rozpręża) i robi się większe. Odwrotnie ma się z zimnem (spręża). By to udowodnić, pan Krzyś napompował balon, zrobił z niego ludzika i ogrzał wrzątkiem dwa słoiki. Takie ciepłe słoiki przytknął do dwóch stron balona,  a wtedy powietrze się rozprężyło (balon został wciągnięty do słoików).

Obserwując doświadczenia, dowiedzieliśmy się o podstawowych właściwościach powietrza.

eksperymentzbalonem1

eksperymentzbalonem2

eksperymentzbalonem3

eksperymentzbalonem4

eksperymentzbalonem5

 

eksperymentzbalonem6

eksperymentzbalonem7

eksperymentzbalonem8

eksperymentzbalonem9

eksperymentzbalonem10

eksperymentzbalonem11

eksperymentzbalonem12

eksperymentzbalonem13

eksperymentzbalonem14

eksperymentzbalonem15

eksperymentzbalonem16

eksperymentzbalonem17

Statystyka

Dzisiaj2233
Wczoraj3136
Tydzień2233
Miesiąc68812
Wszystkie3355218

Visitor IP : 54.227.76.180 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb