Wrzesień 2017 - klasa 6a

Pamiętnik klasy VIA

4 września 2017 r.

Spotkaliśmy się w większym gronie, jest nas aż 28 uczniów. Do naszej klasy dołączyły Ola Szymkowiak i Saida Nazrullaeva. Z ciekawością i niepokojem czekamy na to, co nam przyniesie nowy rok szkolny. Jacy nowi nauczyciele będą nas uczyć, jakich nowych rzeczy się nauczymy?

5 września 2017 r.

We wtorek poszliśmy z klasą na wycieczkę pod Pomnik Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Pomnik jest nietypowy, oryginalny i trudno nam było zrozumieć jego przesłanie. Następnie udaliśmy się na tyły budynku Poczty, w miejsce, gdzie rozstrzelano Pocztowców. Straszne jest to, co zrobili Hitlerowcy. Niedaleko jest drugi pomnik upamiętniający Polaków walczących za Gdańsk. Na koniec, przeszliśmy się po nowym moście zwodzonym nad Motławą. Wycieczka była udana.

Jakub Szmagliński

7 września 2017 r.

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Parku Oliwskim, gdzie odwiedziliśmy dwa oddziały Muzeum Narodowego w Gdańsku.

W Oddziale Etnografii- Spichlerzu Opackim zobaczyliśmy m.in. jak wyglądał połów ryb w XVIII i XIX w.  Z kolei w Oddziale Sztuki Nowoczesnej - w Pałacu Opatów, obejrzeliśmy dzieła polskich artystów.

Korzystając z dobrej pogody zjedliśmy na świeżym powietrzu drugie śniadanie, a resztkami nakarmiliśmy gołębie.

Wycieczka była bardzo udana i spodobała się całej klasie. Chętnie wybierzemy się do Oliwy ponownie.

Bartłomiej Wiśniewski

12 września 2017 r.

Dzisiaj na lekcji wychowawczej wybieraliśmy samorząd klasowy. O funkcję gospodarza klasy ubiegało się 5 osób. Najwięcej głosów zebrała Michalina Maciagowska. Jej zastępcą został Stanisław Maciągowski, a skarbnikiem – Marek Urbaniak. Zostały także przydzielone inne funkcje, np. łącznika z biblioteką (Kasia Pierzynowska i Gosia Połeć), odpowiedzialność za gazetki (Zosia Żemajtys i Ania Frączek) czy przydzielanie dyżurnych (Maks Gajo).

Naszemu samorządowi życzymy sukcesów w pracy na rzecz klasy i szkoły.

Justyna Szumczyk

Więcej informacji z życia klasy VIa po majówce!

„Dynastia Miziołków”

23 maja 2017 r. klasy 4-6 wybrały się do Multikina na spektakl pt. „Dynastia Miziołków”. Przedstawienie było interesujące i bardzo śmieszne, tylko niektórzy z nas mieli słabe miejsca, ponieważ znajdowały się z boku sceny i mniej było widać.

Na początku Miziołek przedstawił nam swoją rodzinę, a potem oglądaliśmy zabawne scenki           z życia domowego i szkolnego. Po każdej z nich aktorzy otrzymywali od nas gromkie brawa. Najgłośniej śmieliśmy się, gdy główny bohater symulował chorobę, by nie iść do szkoły.

To było udane wyjście.

Weronika Galińska

Zielona Szkoła

Za nami trzydniowa wycieczka (15-17.05.2017) – Zielona Szkoła w Stawiskach. Razem z nami brały w niej udział dwie klasy czwarte.

Cecha charakterystyczna – zabawy w lesie. Ukrywaliśmy się w krzakach, próbowaliśmy przedrzeć się przez drogę w grze „Elfy i gobliny”, szukaliśmy sposobu na odczarowanie pustelnika, staraliśmy się w nocy bezszelestnie i niezauważalnie poruszać wśród drzew, szukaliśmy ukrytych skarbów, rozwiązywaliśmy zagadki...

Pogoda nam dopisała. Jedzenie też było dobre. Kontuzji niewiele. Nawet komary i kleszcze nas nie pokonały.

Uważam, że wycieczka była bardzo udana.

Kasia Pierzynowska

Warsztaty patriotyczne

10 maja 2017 r. klasy 4-6 wzięły udział w warsztatach patriotycznych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Pierwsza część odbywała się w klasach. Zostaliśmy podzieleni na 5 grup. Każda otrzymała inne zadanie. M.in. musieliśmy napisać listy w imieniu carycy Katarzyny II i Ignacego Potockiego, przygotować stroje dla tych postaci historycznych, wymyślić zapowiedź oraz wybrać muzykę. Udało nam się zmieścić w 90 minutach.

Druga część warsztatów miała miejsce na małej sali gimnastycznej. Każda z klas zaprezentowała rezultaty prac wykonanych w grupach. Lubimy takie lekcje historii.

Ania Frączek

Kolędowanie

W pewne grudniowe piątkowe przedpołudnie Kółko polonistyczne (15 osób) udało się do Domu Seniora na wspólne kolędowanie ze staruszkami.

Najpierw zaprezentowaliśmy im króciutkie przedstawienie na temat Bożego Narodzenia. Babcie i dziadkowie niezmiernie się wzruszyli, prawie wszyscy płakali przez cały spektakl. Szczególne uznanie dostaliśmy od Pana Henryka (jeden z dziadków), który kiedyś był aktorem w Teatrze Miniatura. Wspólnie zaśpiewaliśmy też kilka kolęd.

Potem zaproszono nas na przepyszne słodkości. I dodatkowo zostaliśmy obdarowani ozdobami świątecznymi, które wykonały babunie z Domu Seniora. Teraz my zaczęliśmy płakać, oczywiście ze wzruszenia.

Małgosia Połeć

Visitor IP : 54.198.52.82 1 Unknown - Unknown