Budżet Obywatelski 2018 - głosowanie ruszyło!

Jak co roku prosimy Państwa o pomoc w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim!

KIEDY? 18.09.2017 - 02.10.2017

GDZIE? Za pośrednictwem strony: https://gdansk.budzet-obywatelski.org/

PROJEKT DZIELNICOWY WRZESZCZ GÓRNY nr 12 - Parki naukowo-muzyczne dla każdego

21844234_1193827757427446_616528931_o.jpg

W imieniu Uczniów i całej społeczności szkolnej - DZIĘKUJEMY!!!

„Dynastia Miziołków”

23 maja 2017 r. klasy 4-6 wybrały się do Multikina na spektakl pt. „Dynastia Miziołków”. Przedstawienie było interesujące i bardzo śmieszne, tylko niektórzy z nas mieli słabe miejsca, ponieważ znajdowały się z boku sceny i mniej było widać.

Na początku Miziołek przedstawił nam swoją rodzinę, a potem oglądaliśmy zabawne scenki           z życia domowego i szkolnego. Po każdej z nich aktorzy otrzymywali od nas gromkie brawa. Najgłośniej śmieliśmy się, gdy główny bohater symulował chorobę, by nie iść do szkoły.

To było udane wyjście.

Weronika Galińska

Zielona Szkoła

Za nami trzydniowa wycieczka (15-17.05.2017) – Zielona Szkoła w Stawiskach. Razem z nami brały w niej udział dwie klasy czwarte.

Cecha charakterystyczna – zabawy w lesie. Ukrywaliśmy się w krzakach, próbowaliśmy przedrzeć się przez drogę w grze „Elfy i gobliny”, szukaliśmy sposobu na odczarowanie pustelnika, staraliśmy się w nocy bezszelestnie i niezauważalnie poruszać wśród drzew, szukaliśmy ukrytych skarbów, rozwiązywaliśmy zagadki...

Pogoda nam dopisała. Jedzenie też było dobre. Kontuzji niewiele. Nawet komary i kleszcze nas nie pokonały.

Uważam, że wycieczka była bardzo udana.

Kasia Pierzynowska

Kolędowanie

W pewne grudniowe piątkowe przedpołudnie Kółko polonistyczne (15 osób) udało się do Domu Seniora na wspólne kolędowanie ze staruszkami.

Najpierw zaprezentowaliśmy im króciutkie przedstawienie na temat Bożego Narodzenia. Babcie i dziadkowie niezmiernie się wzruszyli, prawie wszyscy płakali przez cały spektakl. Szczególne uznanie dostaliśmy od Pana Henryka (jeden z dziadków), który kiedyś był aktorem w Teatrze Miniatura. Wspólnie zaśpiewaliśmy też kilka kolęd.

Potem zaproszono nas na przepyszne słodkości. I dodatkowo zostaliśmy obdarowani ozdobami świątecznymi, które wykonały babunie z Domu Seniora. Teraz my zaczęliśmy płakać, oczywiście ze wzruszenia.

Małgosia Połeć

Warsztaty patriotyczne

10 maja 2017 r. klasy 4-6 wzięły udział w warsztatach patriotycznych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Pierwsza część odbywała się w klasach. Zostaliśmy podzieleni na 5 grup. Każda otrzymała inne zadanie. M.in. musieliśmy napisać listy w imieniu carycy Katarzyny II i Ignacego Potockiego, przygotować stroje dla tych postaci historycznych, wymyślić zapowiedź oraz wybrać muzykę. Udało nam się zmieścić w 90 minutach.

Druga część warsztatów miała miejsce na małej sali gimnastycznej. Każda z klas zaprezentowała rezultaty prac wykonanych w grupach. Lubimy takie lekcje historii.

Ania Frączek

Dzień Chłopaka!

Lubimy naszych Kolegów, więc z okazji ich święta (30 września) przygotowałyśmy dla nich niespodziankę. Najpierw nasza wychowawczyni poprosiła ich o przyjście do biblioteki. My pod ich nieobecność ułożyłyśmy na ławkach słodycze. Po powrocie kolegów do klasy, zaśpiewałyśmy im autorską przeróbkę pewnej piosenki:

Wy chłopacy wiecie jak

Łapać pokemony.

Wiecie jak zaczesać swój fryz

Na tył głowy.

To jest ten, chłopięcy szyk!

To jest ta, powaga w Was!

Chłopcy byli zaskoczeni i zadowoleni. Wesoło i fajnie spędziliśmy ten dzień.

Justyna Szumczyk

Dzisiaj2011