ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA 2018

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice!
W związku z licznymi zapytaniami informujemy, iż w naszej szkole, pomimo braku obowiązku zapewnienia opieki w tych dniach - zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 14.12.2018 r., w trakcie zimowej przerwy świątecznej będą pełnione dyżury świetlicowe.
Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły

W

a

n

e

!

!

!

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Wrzesień 2017 - klasa 6a

Pamiętnik klasy VIA

 

WRZESIEŃ

 

4 września 2017 r.

Spotkaliśmy się w większym gronie, jest nas aż 28 uczniów. Do naszej klasy dołączyły Ola Szymkowiak i Saida Nazrullaeva. Z ciekawością i niepokojem czekamy na to, co nam przyniesie nowy rok szkolny. Jacy nowi nauczyciele będą nas uczyć, jakich nowych rzeczy się nauczymy?

 

 

5 września 2017 r.

We wtorek poszliśmy z klasą na wycieczkę pod Pomnik Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Pomnik jest nietypowy, oryginalny i trudno nam było zrozumieć jego przesłanie. Następnie udaliśmy się na tyły budynku Poczty, w miejsce, gdzie rozstrzelano Pocztowców. Straszne jest to, co zrobili Hitlerowcy. Niedaleko jest drugi pomnik upamiętniający Polaków walczących za Gdańsk. Na koniec, przeszliśmy się po nowym moście zwodzonym nad Motławą. Wycieczka była udana.

Jakub Szmagliński

 

7 września 2017 r.

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Parku Oliwskim, gdzie odwiedziliśmy dwa oddziały Muzeum Narodowego w Gdańsku.

W Oddziale Etnografii- Spichlerzu Opackim zobaczyliśmy m.in. jak wyglądał połów ryb w XVIII i XIX w.  Z kolei w Oddziale Sztuki Nowoczesnej - w Pałacu Opatów, obejrzeliśmy dzieła polskich artystów.

Korzystając z dobrej pogody zjedliśmy na świeżym powietrzu drugie śniadanie, a resztkami nakarmiliśmy gołębie.

Wycieczka była bardzo udana i spodobała się całej klasie. Chętnie wybierzemy się do Oliwy ponownie. 

 Bartłomiej Wiśniewski

 

 

12 września 2017 r.

Dzisiaj na lekcji wychowawczej wybieraliśmy samorząd klasowy. O funkcję gospodarza klasy ubiegało się 5 osób. Najwięcej głosów zebrała Michalina Maciagowska. Jej zastępcą został Stanisław Maciągowski, a skarbnikiem – Marek Urbaniak. Zostały także przydzielone inne funkcje, np. łącznika z biblioteką (Kasia Pierzynowska i Gosia Połeć), odpowiedzialność za gazetki (Zosia Żemajtys i Ania Frączek) czy przydzielanie dyżurnych (Maks Gajo).

Naszemu samorządowi życzymy sukcesów w pracy na rzecz klasy i szkoły.

Justyna Szumczyk

 

 

Więcej informacji z życia klasy VIa po majówce!

Statystyka

Dzisiaj626
Wczoraj4310
Tydzień9855
Miesiąc79459
Wszystkie3271748

Visitor IP : 54.236.234.60 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb