Spektakl "Oskar i Pani Róża"

Dnia 12 marca 2018r. wybraliśmy się na spektakl pt. „Oskar i Pani Róża". Spektakl odbył się na sali w Multikinie. W całym przedstawieniu brało udział tylko dwóch aktorów, pozostałe postacie były jedynie głosem. Scenografia i stroje były proste ,ale bardzo dobrze wpasowały się w sztukę. Osoba grająca główną rolę była bardzo młoda ,ale świetnie przedstawiła problematykę tego przedstawienia.  Spektakl opowiadał o ciężkiej chorobie 10 letniego chłopca ,który poprzez pisanie listów do Pan Boga godzi się z tym ,że kiedyś będzie musiał umrzeć. Do pisania tych listów zmotywowała go Pani Róża poprzez opowiadanie zmyślonych historii. Bardzo miło oglądało się to  wzruszające a za razem wesołe przedstawienie. Spektakl wciągnął nawet tych co czytali już tę książkę.

Zuzanna Ryśnik 7a

Oskar i pani Róża 2

Warsztaty 7a w Teatrze Szekspirowskim

W marcu byliśmy w teatrze Szekspirowskim.

Budynek jest pierwszym wybudowanym w Polsce, od blisko 40 lat, budynkiem teatru dramatycznego. Budowa trwała od 5 marca 2011, a ceremonia otwarcia miała miejsce 19 września 2014Gdański Teatr Szekspirowski powstał w miejscu, gdzie w XVII wieku funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku. Mi się nawet podobało, dużo zwiedzaliśmy i braliśmy udział w warsztatach teatralnych. Wcielaliśmy się w role aktorów.

Judyta Juszczuk 7a

1teatr Szekspirowski

Astronomiczna Wyprawa

W styczniu wybraliśmy się na Astronomiczną Wyprawę do Centrum Hewelianum. Nauczyliśmy się rozpoznawać charakterystyczne punkty na nocnym niebie, a także używać map nieba. Kosmos nas zafascynował.

Hewel 7a

Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska

W dniu 23 października 2017 roku o godzinie 17:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących
nr 7
 w Gdańsku Pan Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska wręczył dyplomy uczniom,
którym przyznane zostały jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia
w roku szkolnym 2016/2017
.

Czytaj więcej: Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska

Kuchcikowo w 7AB

KULINARNIE

Na zajęciach kulinarnych wszyscy przygotowaliśmy przepyszne potrawy. Podzieliliśmy sie na grupy (tym razem mogliśmy sie sami dobrać:) ). Pod opieką Pani Jagody, Pani Kasi i Księdza Krystiana, który potrafi świetnie gotować, nauczyliśmy się jak się zachować kulturalnie przy stole oraz jak sie układa serwetki papierowe i materiałowe. Ksiądz nauczył moich kolegów jak sie robi dżem, a Agatę i Dominikę jak sie robi naleśniki. Pokazał też jak sie podrzuca naleśniki. Ja w grupie byłam z nowymi uczniami naszej szkoły- Weroniką i Kubą. Gotowało mi sie z nimi całkiem fajnie. Nasza grupa przygotowała sałatkę warzywną. Inne grupy robiły kanapki, naleśniki, sałatki owocowe oraz przepyszny dżem. Kiedy wszyscy zrobiliśmy nasze potrawy to ułożyliśmy je na stole. Wyglądało to bardzo apetycznie. Przed jedzeniem Ksiądz nauczył nas jak sie kulturalnie zachować w restauracji lub na weselu i jak powinny leżeć sztućce. Później poczęstowaliśmy nauczycieli w naszej szkole.

autor Marcelina Lewandowska 7A

fotorelacja