KOMIKS- praca dla chętnych uczniów z kl. V

Zgodnie z zapowiedzią przekazuję informacje na temat komiksu- dodatkowej, nieobowiązkowej pracy dla uczniów klasy piątej. Chętni z innych klas także mile widziani.

Wymagania:

• Edycja końcowa komiksu powinna być wykonana w edytorze tekstu (MS WORD, OPENOFFICE WRITER). W pracy sprawdzam umiejętność wstawiania i formatowania grafiki, kształtów i pól tekstowych.
  • Praca musi zawierać co najmniej 6 scen (obrazków) ułożonych na kartce formatu A4. Ile obrazków na jednej stronie- zależy od pomysłu autorów.
  • Komiks powinien być wykonany w jednej z dwóch konwencji literackich: fantasy lub science fiction, (sprawdź znaczenie obu terminów przed przystąpieniem do pracy).
  • Miejsce akcji komiksu- nasza szkoła.
  • Utwór tworzymy indywidualnie lub w parach (tekściarz i grafik) :).
  • Ukończone dzieło przesyłamy do 31 marca 2017 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub przekazujemy na pendrajwie pamiętając, aby w nazwie pliku znalazły się dane autora (autorów) i słowo komiks.
  • ! W komiksie nie wykorzystujemy obrazów i tekstów innych twórców.
  • !!! Pamiętamy o odpowiedzialności autora za swoje dzieło. Treści w nim zawarte powinny być wolne od przemocy, wulgaryzmów, nie powinny obrażać innych ludzi…

Służę konsultacjami, udostępniam pracownię komputerową, pomagam w wykorzystaniu jej sprzętu i programów (np. przy zeskanowaniu grafik).

Życzę dużo radości i zabawy  przy tworzeniu komiksu i  z późniejszego udostępnienia pracy innym – najlepsze prace zostaną umieszczone na stronie szkoły.

Daniela Budzisz-Kurr

Miesiąc19832