WE BUILD BRIDGES AND EXTEND HORIZONS

Oprócz nas w projekcie biorą udział szkoły z Niemiec, Belgii, Irlandii, Hiszpanii i Turcji.

Program rozpoczął się we wrześniu tego roku, a zakończy się w czerwcu 2015r.

Założeniem programu jest przede wszystkim nauka tolerancji, dostrzeżenie różnic kulturowych ale również elementów wspólnych łączących dzieci i nauczycieli z różnych krajów. Dodatkowo projekty realizowane przez uczniów będą wymagały od nich dużej kreatywności oraz samodzielności w ich wykonywaniu.

W ramach tego programu wybrani uczniowie będą przygotowywać różnego rodzaju projekty oraz kontaktować się z rówieśnikami (e-Twinning) oczywiście w języku angielskim.

Dodatkowo nauczyciele z naszej szkoły będą uczestniczyć w spotkaniach z innymi nauczycielami UE, w ramach których będą dzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi, zwłaszcza w kwestii pracy z uczniem z dysfunkcjami, z uczniem zdolnym a także na temat samego projektu.

Efektem finalnym będzie wystawa prac uczniów ze wszystkich szkół, która odbędzie się w czerwcu 2015 roku w Belgii. Wybrani uczniowie będą reprezentować naszą szkołę podczas tego wydarzenia.

Na stronie szkoły będą pojawiać się relacje i fotorelacje z podjętych działań i zrealizowanych etapów programu.

Mamy nadzieję, że program "We build bridges and extend horizons" sprawi naszym uczniom tyle samo radości, co nam - nauczycielom, którzy już rozpoczęli uczestnictwo w programie.

Katarzyna Pająkowska

Visitor IP : 18.191.135.224 1 Unknown - Unknown