Jak działa port?

CMM 15V00013

Uczniowie klasy pierwszej w słoneczny majowy wtorek udali się na wycieczkę po gdańskiej Starówce. Uczestniczyli również w bardzo ciekawej lekcji w Ośrodku Kultury Morskiej pt. "Jak działa port?".

Pierwszaki podczas spaceru po Starym Mieście z ogromnym zainteresowaniem podziwiały zabytki Gdańska. Konkurs na podanie ich nazw pokazał, że maluchy doskonale znają swoje miasto.

Po regenerującej przerwie nad Motławą rozpoczęły się zajęcia w Ośrodku Kultury Morskiej. Dzieci wcieliły się w role kapitanów, dźwigowych, pilotów i dowódców holowników. Ich zadaniem było nazwanie przydzielonych przez panią Agnieszkę (prowadzącą zajęcia) statków, załadowanie ich właściwymi towarami oraz uzyskanie zgody na wprowadzenie do właściwego portu.

Po lekcji przyszedł czas na wyczekiwane przez wszystkich zajęcia w sali interaktywnej wystawy "Ludzie, statki, porty". Pierwszaki miały okazję zamienić się w kapitanów, marynarzy i piratów. Za pomocą małego dźwigu przeładowały mnóstwo towarów z kontenera na statek. Największym zainteresowaniem cieszył się basen ze sterowanymi modelami różnych jednostek pływających oraz symulatory pływania batyskafem i statkiem ratunkowym.

Pełni emocji mali odkrywcy zrobili sobie niekrótką przerwę w promieniach majowego słońca przy Kościele Mariackim.

Wychowawca klasy pierwszej - pani Ania - bardzo dziękuje mamie Adama i babci Kuby za pomoc w opiece nad wesołą gromadką.

GALERIA ZDJĘĆ :)

Visitor IP : 3.144.172.115 1 Unknown - Unknown