ZBIÓRKA NA GDAŃSKIE HOSPICJUM!

ZBIÓRKA NA GDAŃSKIE HOSPICJUM! POMÓŻMY DZIECIOM I DOROSŁYM W HOSPICJUM!

W środę 30 kwietnia IV i V klasę odwiedziły Panie zajmujące się pracą na rzecz Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza w Gdańsku. Panie Anna Marlęga- Woźniak i Beata Król opowiedziały o pracy w hospicjum, potrzebach pacjentów, wolontariacie, imprezach organizowanych na rzecz ich podopiecznych oraz zaprezentowały krótki film, dzięki któremu dizeci mogły zobaczyć jak wygląda gdańskie hospicjum.

Zachęcamy dzieci i rodziców do włączenia się w zbiórkę na rzecz gdańskiego hospicjum! Każda pomoc jest cenna! Dary można zostawiać u Pani woźnej w dyżurce, w świetlicy lub sali 12. Zbiórka będzie trwała do piątku 13 czerwca.

Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy w hospicjum:

• pampersy dla dorosłych
  • witaminy, odżywki, maści przeciwodleżynowe
  • środki pielęgnacyjne: kremy do rąk, mydło w płynie, balsam lub oliwka do ciała
  • chusteczki wilgotne, ręczniki papierowe
  • środki czystości: płyn do podłóg, proszek do prania, domestos do dezynfekcji, kostki do WC, odświeżacze do powietrza
  • worki na śmieci
  • naczynia zastawy śniadaniowej i obiadowej (talerze śniadaniowe, talerze głębokie, kubki, sztućce)
  • odzież robocza dla wolontariuszy
  • części eksploatacyjne do odkurzacza Karcher, myjka Karcher
  • naczynia jednorazowe, szczególnie kubeczki plastikowe i z uszkiem, łyżeczki lub mieszadełka do napojów gorących
  • nowa pościel z kory