I Międzyszkolny Turniej Turystyczny - eliminacje szkolne

UWAGA UCZNIOWIE KLAS IV – VI !!!

Zapraszamy Was do udziału w eliminacjach szkolnych I Międzyszkolnego Turnieju Turystycznego.

Zakres programowy – zadania konkursowe powstaną w oparciu o podstawę programową klas IV-VI. Zadania będą w szczególności obejmować zagadnienia z następujących przedmiotów:

1.język polski: czytanie ze zrozumieniem; pisownia nazw geograficznych i nazw mieszkańców;

2.matematyka: skala, kalendarz;

3.przyroda: mapa geograficzna Polski, umiejętność posługiwania się mapą, kierunki geograficzne;

4.język angielski: umiejętność tworzenia prostych dialogów potrzebnych w podróży np. kupno biletu na pociąg / autobus, składanie zamówienia w kawiarni / restauracji, zakup pamiątek;

5.ogólna wiedza o Polsce: sławne / ciekawe miejsca turystyczne.

Dodatkowo uczestników obowiązuje znajomość treści powieści Adama Bahdaja "Podróż za jeden uśmiech".

Z uczniów, którzy zdobędą najwyższą ilość punktów, zostaną stworzone dwie drużyny, które będą reprezentowały naszą szkołę w etapie międzyszkolnym 8 kwietnia 2016 r.

Eliminacje szkolne odbędą się w piątek 1 kwietnia 2016 r.

o godz. 7.30 w sali nr 14.

Tego dnia odwołane są zajęcia koła języka angielskiego.

Zapraszamy!

Beata Janecka