I Międzyszkolny Turniej Turystyczny "Podróż za jeden uśmiech"

W piątek 8 kwietnia 2016 r. odbył się I Miedzyszkolny Turniej Turystyczny dla uczniów klas IV - VI "Podróż za jeden uśmiech".

W murach naszej szkoły gościliśmy drużyny ze szkół: SP 44, SP 45 oraz SP 65. Łącznie w konkursie wzięło udział 7 drużyn. Każda z drużyn składała się z 3 zawodników. Drużyny musiały wykazać się wiedzą w następujących dziedzinach:

1. Język polski - pisownia nazw geograficznych oraz znajomość lektury "Podróż za jeden uśmiech"

2. Język angielski - dialogi potrzebne w podróży (ustne prezentacje), wskazywanie drogi oraz środki transportu

3. Matematyka - skala, obliczanie odległości na mapie

4. Przyroda - ogólna wiedza na temat Polski

5. Turystyka - atrakcje turystyczne Polski

Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się kreatywnością i stworzyć reklamę wybranej przez siebie atrakcji turystycznej.

Jury, po podliczeniu punktacji, ogłosiło wyniki konkursu:

I miejsce - drużyna CIUCH - CIUCHY z SP27

II miejsce - drużyna PODRÓŻNICY z SP27

III miejsce - drużyna POCIĄG SP. Z.O.O. z SP44

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Beata Janecka

Katarzyna Pająkowska-Dabrynin