70 lat minęło....

70.png

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy rozpoczęła swohą działalność 1 września 1945. Jak na 70-latkę ma się świetnie! W piątek 20 listopada zakończyliśmy nietypowe obchody jubileuszu. Nietypowe, ponieważ rozpoczęły się one już 26 września, pierwszą z 7 imprez na 7 dekad istnienia szkoły.

Gra miejska, plener malarski, I Turniej Piłki Nożnej im. Barbary Rutkowskiej, wyjście na koszykarskie derby Trójmiasta, Ekiden biegowy, Rodzinny konkurs języka angielskiego i Turniej piłki siatkowej - około 1000 osób związanych ze szkołą - uczniów, rodziców, nauczycieli i absolwentów - świętowało 70. urodziny szkoły.

W piątkowej uroczystości udział wzięli: wiceprezydent Gdańska pan Piotr Kowalczuk, radni miasta Gdańska - pani Beata Wierzba, pani Emilia Lodzińska i pan Andrzej Kowalczys, absolwenci szkoły oraz byli i obecni pracownicy.

Imprezę poprowadziła rodzina, która związana jest blisko z historią szkoły - pan Krzystof Kuliński (absolwent rocznik 1990) z córkami Karoliną (absolwentka 2014) i Moniką (uczennica klasy V).Wspomnienia ze szkolnych kronik przeplatane były piosenkami z poszczególnych dekad w wykonaniu uczniów oraz... chóru nauczycieli! Drugą część imprezy prowadziły dwie absolwentki, a obecnie nauczycielki - Anna Krause i Alicja Stężka. Goście obejrzeli także pokaz naszych małych gwiazd - cheerleaderek z Dancing Stars oraz ich trenera, pana Artura Cichuta z Marcinem Powszukiem.

Nauczyciele zostali nagrodzeni nagrodą Dyrektora szkoły, a pani Anna Krause - wicedyrektor - otrzymała nagrodę prezydenta miasta Gdańska.

Po zakończonej uroczystość przyszła chwila na wspomnienia, rozmowy i zwiedzanie szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do jubileuszu! Pani Mai (naszej absolwentce) za przygotowanie cudownego tortu!!! Panom Jakubowi i Krzysztofowi za fotorelację - czekamy na zdjęcia!!!

GALERIA ZDJĘĆ cz. 1

RELACJA W POMORSKA.TV