Oświadczenie

Natychmiast po ustaleniu, że dzieci nie ma w świetlicy, przeszukano teren szkoły i przeanalizowano zapis monitoringu, dzięki czemu podjęto poszukiwania dzieci na dalszym obszarze.

W związku z informacją, iż chłopiec bardzo lubi przebywać w pobliskiej galerii handlowej, tam właśnie udały się nauczycielki na poszukiwania dzieci.

Dodatkowo pani wicedyrektor wraz z babcią chłopca pojechała w stronę jego rodzinnego domu.

Dzieci odnalazły się w galerii handlowej.

Całe i zdrowe zostały przewiezione do szkoły, z której zostały odebrane przez swoich rodziców.

W związku z zaistniałą sytuacją zwiększyliśmy nadzór w świetlicy (zerówki). Aktualnie każdego dnia uczniami będą zajmowały się dwie nauczycielki, co w  znaczący sposób podniesie poziom bezpieczeństwa dzieci.

Po analizie zdarzenia zostały wyciągnięte konsekwencje służbowe w stosunku do  pracowników odpowiedzialnych za tę sytuację.

Wprowadziliśmy też zasadę, że pracownik szkoły odpowiedzialny za otwieranie drzwi powinien zapytać, czy dzieci wychodzące z Państwem są faktycznie pod Państwa opieką.

Wydłuży to zapewne czas wychodzenia ze szkoły – prosimy jednak o wyrozumiałość.

Przeprowadziliśmy także specjalne lekcje dedykowane sprawom bezpieczeństwa i zachowania ostrożności w najmłodszych klasach.

Bardzo Państwa proszę o zwrócenie dzieciom szczególnej uwagi na to, że bez pozwolenia nauczyciela lub opiekuna w świetlicy nie wolno opuszczać budynku szkoły.

Proszę również o przypomnienie dzieciom, kto może je odbierać ze szkoły.

Ponadto zwracam się z prośbą o domykanie drzwi, gdy wychodzą Państwo ze szkoły.

Planujemy przebudowę wejścia do szkoły (Projekt Edu Patio, Okręg IV, numer 32) m.in. po to, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Jako dyrektor i przełożony placówki wyrażam głębokie ubolewanie z powodu zdarzenia i ufam, że dzięki współpracy z Państwem podobna sytuacja już nigdy więcej nie będzie miała miejsca.

Adam Perzyński

Dyrektor SP 27