ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA 2018

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice!
W związku z licznymi zapytaniami informujemy, iż w naszej szkole, pomimo braku obowiązku zapewnienia opieki w tych dniach - zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 14.12.2018 r., w trakcie zimowej przerwy świątecznej będą pełnione dyżury świetlicowe.

n

!

"Pierwsze koty za płoty", czyli DNA w IIIa

Podczas pierwszych zajęć wykonaliśmy z masy solnej cudowne, kolorowe koty. Na drugich zajęciach projektowaliśmy przy pomocy tablicy interaktywnej plakaty, dotyczące segregacji śmieci. Eksperymenty z wodą, podczas których zachwyciliśmy się "kolorowym wulkanem", "kosmosem w słoiku" stanowiły nasze trzecie zajęcia. W minioną środę, 03.10 wykonaliśmy pyszną i zdrową sałatkę owocową. Grę w szachy doskonalimy podczas zajęć świetlicowych i musimy przyznać, że wychodzi nam to coraz lepiej. W przyszłą środę poznamy min. historię szachów. Z zaciekawieniem czekamy na kolejne zajęcia DNA EDUkacji.

Pozdrawiamy
Klasa IIIa

Klasa III a- Poszukiwacze skarbu Uphagenów

W dniu 27.09.2018 r. uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych pt." Skarb Uphagena".
Podzieleni na 4 grupy rozbiegliśmy się po muzeum w poszukiwaniu wskazówek.
Zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia tej pięknej mieszczańskiej kamienicy, by w końcu odnaleźć ukryty skarb. Był nim symbol mądrości- sowa. Byliśmy bardzo zadowoleni!

Detektywi z IIIa

Wycieczka do Torunia – klasa IIa

W dniach 5-6 czerwca 2018r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Torunia. Miasto to zachwyciło nas wspaniałą architekturą i unikalnymi atrakcjami.
Na Toruńskiej Starówce, uznanej za siódmy cud Polski, odwiedziliśmy Rynek Staromiejski, Ratusz, Bazylikę Toruńską, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa. Spacerowaliśmy nad brzegiem Wisły, wzdłuż murów obronnych. Przystanęliśmy przy Krzywej Wieży i ruinach Zamku Krzyżackiego.
W Toruńskim Centrum Nowoczesności – MŁYNIE WIEDZY zatrzymaliśmy się na dłużej. Tu wkroczyliśmy w fascynujący świat fizyki, optyki, astronomii, anatomii człowieka i w wiele innych nieznanych nam dziedzin nauki.
W Toruńskim Planetarium zgłębialiśmy tajemnice kosmosu - zwiedzaliśmy Układ Słoneczny, wpatrywaliśmy się w gwiezdne konstelacje.
W Domu Legend Toruńskich wzięliśmy udział w przedstawieniach teatralnych opowiadających najbardziej znane toruńskie legendy.
Na terenie Twierdzy Toruń uczestniczyliśmy w podchodach, a następnie w Piernikarni wcieliliśmy się w role średniowiecznych mistrzów i czeladników. Własnoręczne przygotowaliśmy i wypiekliśmy pierniki, które zabraliśmy do domów.
Dni spędzone w Toruniu przemknęły w okamgnieniu. Mnogość atrakcji i niesamowitych przeżyć na długo zapisze się w naszej pamięci.   Było super!

Klasa II a wśród mitologicznych potworów w Gdańskim Ratuszu

W pierwszy dzień wiosny uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawej, historycznej przygodzie. Gdański Ratusz, w którym mieści się obecnie Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, okazał się mieszkaniem dla mitologicznych stworów. Uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania: skąd się wzięły w Gdańsku i jaka była ich rola?

I tak: bawiliśmy się nicią Ariadny, spotkaliśmy Lewiatana, Minotaura oraz najmądrzejszego z centaurów – Chirona. Nasze zabawy były niezwykle pouczające.

Uczniowie z klasy II a

Eksperymenty z jajkiem w klasie II a

Co było pierwsze? Jajko czy kura? Podobno sam Arystoteles szukał odpowiedzi na to pytanie. Niestety raczej nie znalazł, skoro uczeni nadal się nad tym głowią.

My skupiliśmy się na innych równie trudnych pytaniach dotyczących samego jajka. Czy uda się przecisnąć jajko przez wąską szyjkę butelki? Albo jak zachowuje się jajko włożone do octu, kawy czy coli? Które jajko wygrywa wyścig, surowe czy ugotowane?

W przeciwieństwie do Arystotelesa, my na swoje pytania znaleźliśmy odpowiedzi! A do tego swoimi odpowiedziami podzieliliśmy się z klasą IIIb i zeróweczką.

Uczniowie z klasy IIa

Visitor IP : 54.236.234.60 1 Unknown - Unknown