Eksperymenty w klasie III a

W dniu 28.03.2019 r. w ramach Tygodnia Eksperymentów w naszej klasie gościliśmy kolegów i koleżanki w klas I - III. Zaprezentowaliśmy cykl eksperymentów "Co pływa? Co tonie?" Uczniowie w praktyce dowiedzieli się co to jest napięcie powierzchniowe wody, siła wyporu i gęstość. Serdecznie dziękujemy za przybycie na nasz pokaz!

Wizyta w Hewelianum

W dniu 27. 03. 2019r. wybraliśmy się do Hewelianum n a interaktywną wystawę "Dookoła świata". Zwiedzanie zaczeliśmy od poznania wnętrza ziemi . Wystawa podzielona jest na części i w każdej poznaliśmy inny kontynent. Pierwszy kontynent to Azja z jej roślinnością i zapachami przypraw. Następny kontynent to Afryka gdzie oglądaliśmy hologram jednego z największych diamentów oraz zjawisko burzy piaskowej . Parę kroków i byliśmy w Australii.Tutaj w specjalnej komorze poczuliśmy siłę wiatru o prędkości 120km/h. Piętro niżej po tropikalnej Australii weszliśmy do igloo na biegunie południowym. Naszą podróż skończyliśmy w Europie.

To była niesamowita przygoda!

Wiosenne zakupy, czyli matematyka w działaniu

Dzieci w dwuosobowych zespołach zakupiły artykuły na zdrowe śniadanie. Była to bardzo trudna, matematyczna operacja. Należało oszacować koszty i za 10 złotych wykonać zakupy. W szkole dzieci przyrządziły zdrowe śniadanie. Paragony posłużyły do szczegółowego rozliczenia zakupów w zeszytach do matematyki. Ta praktyczna lekcja dostarczyła dzieciom wiele emocji i satysfakcji.

Moc w talentach!

W środę 13.03.2019 r. urządziliśmy w klasie pokazy pod hasłem: „Moc w talentach”. I tak: Patryk z Adamem skonstruowali i pokazali nam katapultę z klocków i gumek recepturek. Pola zaśpiewała piosenkę Cleo -„Mi- sie”. Jakub zaprezentował papierowe składanki. Max i Wiktor- nasi plastycy, pochwalili się rysunkowymi książkami. Wiktoria zaprezentowała swoje obrazy w stylu anime, zaś Maciej- modelarz - własnoręcznie wykonaną makietę Stadionu Narodowego. Swoimi literackimi zdolnościami pochwaliła się także Marta, która recytowała wiersze swojego autorstwa.

Gratulujemy odwagi, kreatywności i otwartości umysłów.

"Miś Wojtek i jego wojenne opowieści"- zajęcia edukacyjne w IPN

W środę 06.03.2019r. uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych "Miś Wojtek i jego wojenne opowieści". Przygody niedźwiadka Wojtka zrobiły na nas duże wrażenie. Jego historia stanowi dla nas zachętę do tego, by bliżej zapoznać się z losami Armii Andersa. Była to niesamowita lekcja historii.

Visitor IP : 54.157.61.68 1 Unknown - Unknown