Rodzinne kolędowanie w kl. II a

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,
a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i chleba.
Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.
Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.
Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba”.

Cyprian Kamil Norwid

20 grudnia 2017r. zaprosiliśmy nasze rodziny na klasową uroczystość „Rodzinne kolędowanie”.
Przygotowania do występu były bardzo intensywne. Recytacją, nauką śpiewu oraz dekoracjami zajęła się p. Małgosia, zaś umiejętności taneczne szlifowaliśmy pod okiem mamy Mili – p. Darii.

Nadszedł ten długo oczekiwany dzień. Wszystko udało się znakomicie. Niewątpliwą atrakcją były tańce, przygotowane do pięknych dziecięcych pastorałek.

Dziewczynki w strojach aniołków, chłopcy w galowym anturażu...prezentowaliśmy się znakomicie. Tak też i tańczyliśmy, łącząc taniec ze śpiewem. Do pląsów włączyła się także p. Daria  i p. Małgosia, wykonując drobny taneczny epizod „starszych aniołków”. Nastrojowe wiersze wprawiły naszych Rodziców w zadumę i sprawiły...podniosły nastrój. Dopełnieniem uroczystości było wspólne śpiewnie kolęd. Każdy Rodzic otrzymał śpiewnik, by w pełni uczestniczyć  w kolędowaniu.  Przygotowaliśmy także dla naszych Bliskich świąteczną niespodziankę – zdjęcia ze spotkania z Mikołajem we własnoręcznie wykonanych ramkach.

Po występie, zajadaliśmy się smakołykami przygotowanymi przez Rodziców.  Poczuliśmy, że  zbliżają się Święta... Było magicznie.

Panie były z nas dumne, a my sami także czuliśmy, że wszystko w pełni się udało.
Nasza ciężka, ale i przyjemna praca przyniosła uśmiech na twarzy najbliższych.
Teraz czekamy już tylko na wieczerzę wigilijną w naszych domach.

Dziękujemy p. Sandrze i wszystkim tym, którzy pomogli nam w przygotowaniu rodzinnego spotkania.

Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

Uczniowie klasy II a i p.Małgosia

Visitor IP : 3.139.233.43 1 Unknown - Unknown