UWAGA REMONT!!!

worker.jpg

 

Od poniedziałku 16 października rozpoczyna się remont sali numer 13 oraz szatni.

 

W załączniku zmienione sale dla klas, które według planu mają lekcje w sali nr 13 - TU POBIERZ

AnnaKrause

wicedyrektor

Read More

R

E

M

O

N

T

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
WAŻNE KOMUNIKATY!

Klasa IVa w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku

Dnia 27.10.2017r. klasa IVa wraz z wychowawczynią oraz z Panią Anetą Wieczorek odwiedziła Gdańskie Muzeum Archeologiczne. W muzeum została przeprowadzona lekcja pt. "Podróż w dawne czasy". Dowiedzieliśmy się, że dawniej na ziemiach Polski panował mróz za sprawą olbrzymiego lodowca skandynawskiego. Była to epoka kamienia. Później zaczęto uprawiać rolę, hodować zwierzęta, często używano naczyń glinianych. Klimat się ocieplił. Była to epoka brązu. Następnie Pani przewodnik opowiedziała nam o epoce żelaza. Według naukowców trwa ona do dziś. Popularne stają się wyroby odlewnicze z brązu np. kolczyki,wisiorki itp. Na koniec mogliśmy obejrzeć eksponaty muzeum. Bardzo podobała nam się łódź ze starych czasów. Dziękujemy za pomoc Pani Anecie która czuwała nad naszym bezpieczeństwem razem z Panią Joanną Dulek. Muzeum bardzo nam  się podobało i chętnie tam wrócimy.  Zadowolona klasa IVa.
 
Jakub Kreczman
 

Klasa IVa w Domu Uphagena

7 września klasa IVa wraz z wychowawczynią, nauczycielką matematyki i nauczycielką przyrody miała przyjemność zwiedzić Dom Uphagena przy ulicy Długiej w Gdańsku. Jest to jedyna w Polsce i jedna z niewielu w Europie kamienic mieszczańskich z XVIII wieku dostępnych do zwiedzania. Kamienicę w 1775 roku nabył Johann Uphagen. W ciągu kilku lat (do 1787 roku) była gruntownie modernizowana i dostosowywana do potrzeb nowego zamożnego właściciela. Dom, zamieszkiwany przez Uphagena aż do jego śmierci w 1802 roku, przeszedł następnie na kolejnych spadkobierców, pozostając - co było rzadkością w owych czasach - przez cały wiek XIX w rękach jednej rodziny. Mieliśmy możliwość zobaczyć, jak mieszkali bogaci gdańszczanie 150 lat temu. Podziwialiśmy pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze – te bardzo reprezentacyjne przeznaczone do przyjmowania gości, a także te, które zajmowała liczna służba. Była to niesamowita podróż w historię naszego miasta!

 

Joanna Dulek

Małgorzata Onasch

 

 

 

Klasa IVa w Centrum Hewelianum

W środę 6 września klasa IVA brała udział w lekcji przyrody w gdańskim Centrum Hewelianum. Braliśmy udział w lekcji „Świetlny Świat” . Poznaliśmy właściwości światła i  sposób rozchodzenia się fal świetlnych. Po zajęciach zwiedziliśmy dwie wystawy:

  • „Z energią!” – pracownia energii i reenergii, na której podobały nam się najbardziej symulator powodzi i symulator jazdy

  • „Wehikuł czasu” - ekspozycje, które są prezentowane w zabytkowych, odrestaurowanych obiektach pofortecznych, w  dawnych schronach oraz remizach artyleryjskich zostały przedstawione nie tylko wybrane epizody z dziejów fortu, lecz również zagadnienia związane ze sztuką wojenną

Na koniec wycieczki wybraliśmy się na Górę Gradową obejrzeć wspaniałą panoramę Głównego Miasta i fragmentu Żuław.

Joanna Dulek

Małgorzata Onasch

 

Nauka języka migowego i spotkanie ze Strażą Miejską w klasie IV A

We wtorek 5 września klasa IVa miała okazję poznać nowych kolegów, którzy dołączyli do grupy, wychowawczynię oraz nauczycielki matematyki i przyrody. Poznawaliśmy się w nietypowy sposób – uczyliśmy się swoich imion w języku migowym. Każdy z nas miał okazję pokazać, jak ma na imię przy pomocy alfabetu placowego. Nauczyliśmy się też podstawowych zwrotów grzecznościowych, nazw zwierząt i kolorów. Panowie ze Straży Miejskiej przypomnieli nam zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania w komunikacji i miejskiej i prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Na koniec dnia wybraliśmy się na spacer do lasu i na plac zabaw.

Joanna Dulek, Małgorzata Onasch

 

 

 

 

Bezpieczne wakacje!

Klasa 3a od poniedziałku myśli już tylko o wakacjach!

Ale nie o byle jakich wakacjach. O bezpiecznych wakacjach

W związku z tym nasza klasa zgłębiła tajniki świetnej, ale jakże bezpiecznej zabawy podczas spędzania wolnego czasu latem. Dlatego też zachęcamy wszystkich do rozważnego spędzania czasu podczas wakacji, niezależnie czy spędzamy je w mieście, czy na spacerach w lesie, a może na pokonywaniu górskich szlaków, czy też na kąpielach w jeziorze. Zawsze pamiętajmy, że najlepsza zabawa... to bezpieczna zabawa :)

Tego życzymy wszystkim! 

bezpieczna klasa 3a 

 

 

Statystyka

Dzisiaj1775
Wczoraj2986
Tydzień14624
Miesiąc68402
Wszystkie1974270

Visitor IP : 54.146.50.80 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb