Budżet Obywatelski 2018 - głosowanie ruszyło!

Jak co roku prosimy Państwa o pomoc w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim!

KIEDY? 18.09.2017 - 02.10.2017

GDZIE? Za pośrednictwem strony: https://gdansk.budzet-obywatelski.org/

PROJEKT DZIELNICOWY WRZESZCZ GÓRNY nr 12 - Parki naukowo-muzyczne dla każdego

21844234_1193827757427446_616528931_o.jpg

W imieniu Uczniów i całej społeczności szkolnej - DZIĘKUJEMY!!!

Klasa IVa w Domu Uphagena

7 września klasa IVa wraz z wychowawczynią, nauczycielką matematyki i nauczycielką przyrody miała przyjemność zwiedzić Dom Uphagena przy ulicy Długiej w Gdańsku. Jest to jedyna w Polsce i jedna z niewielu w Europie kamienic mieszczańskich z XVIII wieku dostępnych do zwiedzania. Kamienicę w 1775 roku nabył Johann Uphagen. W ciągu kilku lat (do 1787 roku) była gruntownie modernizowana i dostosowywana do potrzeb nowego zamożnego właściciela. Dom, zamieszkiwany przez Uphagena aż do jego śmierci w 1802 roku, przeszedł następnie na kolejnych spadkobierców, pozostając - co było rzadkością w owych czasach - przez cały wiek XIX w rękach jednej rodziny. Mieliśmy możliwość zobaczyć, jak mieszkali bogaci gdańszczanie 150 lat temu. Podziwialiśmy pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze – te bardzo reprezentacyjne przeznaczone do przyjmowania gości, a także te, które zajmowała liczna służba. Była to niesamowita podróż w historię naszego miasta!

Joanna Dulek

Małgorzata Onasch

Klasa IVa w Centrum Hewelianum

W środę 6 września klasa IVA brała udział w lekcji przyrody w gdańskim Centrum Hewelianum. Braliśmy udział w lekcji „Świetlny Świat” . Poznaliśmy właściwości światła i  sposób rozchodzenia się fal świetlnych. Po zajęciach zwiedziliśmy dwie wystawy:

• „Z energią!” – pracownia energii i reenergii, na której podobały nam się najbardziej symulator powodzi i symulator jazdy

• „Wehikuł czasu” - ekspozycje, które są prezentowane w zabytkowych, odrestaurowanych obiektach pofortecznych, w  dawnych schronach oraz remizach artyleryjskich zostały przedstawione nie tylko wybrane epizody z dziejów fortu, lecz również zagadnienia związane ze sztuką wojenną

Na koniec wycieczki wybraliśmy się na Górę Gradową obejrzeć wspaniałą panoramę Głównego Miasta i fragmentu Żuław.

Joanna Dulek

Małgorzata Onasch

Bezpieczne wakacje!

Klasa 3a od poniedziałku myśli już tylko o wakacjach!

Ale nie o byle jakich wakacjach. O bezpiecznych wakacjach

W związku z tym nasza klasa zgłębiła tajniki świetnej, ale jakże bezpiecznej zabawy podczas spędzania wolnego czasu latem. Dlatego też zachęcamy wszystkich do rozważnego spędzania czasu podczas wakacji, niezależnie czy spędzamy je w mieście, czy na spacerach w lesie, a może na pokonywaniu górskich szlaków, czy też na kąpielach w jeziorze. Zawsze pamiętajmy, że najlepsza zabawa... to bezpieczna zabawa :)

Tego życzymy wszystkim!

bezpieczna klasa 3a

więcej zdjęć:

Bezpieczne wakacje w 3a

Nauka języka migowego i spotkanie ze Strażą Miejską w klasie IV A

We wtorek 5 września klasa IVa miała okazję poznać nowych kolegów, którzy dołączyli do grupy, wychowawczynię oraz nauczycielki matematyki i przyrody. Poznawaliśmy się w nietypowy sposób – uczyliśmy się swoich imion w języku migowym. Każdy z nas miał okazję pokazać, jak ma na imię przy pomocy alfabetu placowego. Nauczyliśmy się też podstawowych zwrotów grzecznościowych, nazw zwierząt i kolorów. Panowie ze Straży Miejskiej przypomnieli nam zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania w komunikacji i miejskiej i prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Na koniec dnia wybraliśmy się na spacer do lasu i na plac zabaw.

Joanna Dulek, Małgorzata Onasch

Jump City

Wyjśćie do parku trampolin!

17 maja 2017 roku nasza wychowawczyni zabrała nas w nagrodę za bardzo dobre zachowanie do parku trampolin Jump City! Na miejscu zostaliśmy zapoznani przez fantastycznych trenerów z zasadami korzystania z parku trampolin, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej zabawy i już po założeniu specjalnych skarpetek mogliśmy wejść na trampoliny. Najpierw trener zrobił nam rozgrzewkę, pokazał jak poprawnie wykonywać różne ćwiczenia na trampolinach, by nie zrobić sobie krzywdy. Już sama rozgrzewka była niemałą frajdą - nauczyliśmy się techniki do wykonywania różnych akrobacji. Następnie mogliśmy poskakać i wypróbować swoich sił na wielu atrakcjach. Była ścianka wspinaczkowa, która za sprawą szkolnych zajęć ze ścianki nie sprawiła naszym sportowcom najmniejszych trudności. A po wejści na samą górę można było wykonać bezpieczny skok do basenu z gąbkami! Rzucaliśmy również do kosza z wyskoku na trampolinie, spacerowalismy po linie i graliśmy z rozskakane dwa ognie! Nasza Pani tylko obserwowała nas i pytała co chwile, czy ktoś nie pomylił basenu z parkiem trampolin, tak bardzo mokre mieliśmy grzywki i koszulki ;) Zmęczenie jednak miało się nijak do świetnej zabawy. Doskonale współpracowaliśmy w rozgrywce w dwa ognie, a także pomagaliśmy sobie wspinać się na przeszkody!

To był wyczerpujący, ale jakże satysfakcjonujący dzień! Na naszych buziach malowały się same uśmiechy :)

rozskakana klasa 3a

ps. I jak tu teraz wrócić do szkoły? :)

Dzisiaj2005