Klasa 5 a i 5d w Tajemniczym Lesie

W dniach 29-31 czerwca klasy 5a i 5d brały udział w super przygodzie pod hasłem Podziemia Tajemniczego Lasu. To były aktywne 3 dni z daleka od komputera i telefonu, czyli prawdziwy cyfrowy detoks, który wyszedł wszystkim na dobre  :) Spędzalismy czas na przeróżnych grach terenowych bazujących na kryciu, podchodach oraz wspólnym ustalaniu i realizowaniu założonej strategii. Poznaliśmy takie zabawy jak: "Strażnik", Partyzanccy kurierzy", "Świetlik". Dużą frajdą była również nauka czytania mapy i kompasu oraz marsz na orientację. Wiele emocji dostarczył nam Wieczór Kryminalny, czyli gra w „Mafię” i rozwiązywanie zagadek detektywistycznych.

Spektakl "Magiczne drzewo"

24 stycznia wzięliśmy udział w spektaklu teatralnym Magiczne drzewo. Była to opowieść pełna przygód, humoru i wesołych piosenek. Mogliśmy zobaczyć mnóstwo magicznych sytuacji.Spektakl był bardzo emocjonalny. Został przedstawiony problem bliskości w rodzinie i brak czas dla swoich dzieci . Problemy bohaterów pokrywały się często z problemami widzów, odbiorców inscenizacji. Pokazany został nam również problem odpowiedzialności za swoje czyny, oraz to, że spełnianie każdego życzenia niesie za sobą poważne konsekwencje. Spektakl bardzo nam się podobał.

Dzień chłopaka w klasie 5a

W poniedziałek dziewczęta klasy 5 a sprawiły swoim kolegom bardzo miłą niespodziankę. Wszyscy chłopcy obdarowani zostałi kubkiem z dedykacją oraz balonikiem. Ogromną radość sprawił całej klasie przepyszny tort.  Bardzo dziękujemy mamie Oliwii, która pomogła w przygotowaniu Dnia Chłopaka :)

Klasa 5 a w Muzeum II Wojny Światowej

4 września wybraliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzelnia wystawy dla dzieci . Następnie przeszliśmy do wystawy głównej, która składa się z trzech bloków narracyjnych: "Droga do wojny'', "Groza wojny" oraz  "Długi cień wojny". Wystawa zajmuje niemal 5tys. m2 i znajduje się na niej około 2 tys. eksponatów, co czyni je największym muzeum o charakterystyce narodowej na świecie! Widzieliśmy różne rodzaje broni, czołgi, samoloty oraz inne ciekawe eksponaty.  Na koniec obejrzeliśmy film pt. "Niezależni" który pokazywał jak ciężko mieli Polacy podczas wojny jak i po wojnie.  Wizyta w muzeum była bardzo kształcąca.

Jakub Kreczman

Visitor IP : 54.242.193.41 1 Unknown - Unknown