Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek i Radio Eska

23 lutego 2017 roku ochoczo świętowaliśmy tradycję jedzenia pączków z okazji Tłustego Czwartku. W tym celu wyruszyliśmy na spacer do cukierni. Zahaczyliśmy również o kino i obejrzeliśmy rożspiewany seans pt. Sing! W tym słodko-muzycznym nastroju wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje!

Tego dnia poznaliśmy dzięki uczennicom z naszej klasy pochodzenie tego święta. Dowiedzieliśmy się m.in. jak wyglądał Tłusty Czwartek dawniej, a także jak wyglądały pierwsze pączki i z czego były zrobione. Bardzo nas te wiadomości zaskoczyły! Na koniec odbył się quiz dotyczący Tłustego Czwartku sporządzony przez nasze koleżanki.

Czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka za sprawą naszej wychowawczyni. Odwiedzili nas reporterzy Radia Eska! Z niesamowicie smakowitą niespodzianką! Nasza Pani wygrała dla nas 100 pysznych pączusiów i gadżety specjalnie od Radia Eska! Oczywiście wszystkich pączków nie zjedliśmy sami, dlatego zaprosiliśmy gości z całej szkoły. Nauczyciele odwiedzali nas równie chętnie co dzieci :) To był przesłodki dzień! Radio Eska zrobiło z nami wywiad i można było wysłuchać naszych wypowiedzi podczas audycji radiowej jeszcze tego samego dnia! Kto słyszał?

Dziękujemy raz jeszcze Radiu Eska za przesłodką niespodziankę!

przesłodka klasa 3a i wychowawczyni

Visitor IP : 52.15.63.145 1 Unknown - Unknown