Klasa IB w Operze Bałtyckiej-zwiedzanie „Od Kulis”.

Dnia 30 maja 2017r uczniowie klasy IB  zwiedzali Operę Bałtycką „Od Kulis”!!!

Poznaliśmy sekrety teatru operowego. Obejrzeliśmy miejsca w Operze na co dzień niedostępne dla widzów.

Trasa wycieczki prowadziła od foyer przez widownię, magazyny sceniczne, scenę, aż do pracowni charakteryzatorskiej oraz magazynu i wypożyczalni kostiumów. Podczas zwiedzania Opery Bałtyckiej poznaliśmy historię instytucji i miejsca, w którym się znajduje. Odkryliśmy specyfikę teatru operowego i tajniki pracy twórców operowych: reżysera, scenografa, dyrygenta, solisty oraz zespołów artystycznych - chóru i orkiestry.

Mieliśmy też niebywałą okazję obejrzenia „na żywo”  próby jednego z zespołów baletowych. Nauczyliśmy się też kilku podstawowych „pozycji” baletowych.
Ogromne wrażenie sprawiła na nas  charakteryzatornia, w której dzięki Pani Patrycji mogliśmy się „upiększyć” i wykonać make- up sceniczny oraz sprawdzić w jakiej fryzurze nam do twarzy i w jakim kolorze, dzięki mierzonym  perukom. No i oczywiście garderoba – raj dla wszystkich artystów, gdzie mogliśmy zaszaleć wśród kostiumów i nakryć głowy, które mogliśmy przymierzać oraz mnóstwem  rekwizytów. Dzisiejsze wyjście było niezwykle ciekawe i ekscytujące!!!

Uczniowie klasy IB, polecają......

Miesiąc31970

Visitor IP : 18.216.239.46 1 Unknown - Unknown