Klasa IB -zwiedzanie murali cz.II

Klasa IB -zwiedzanie murali cz.IIJ

Dnia 05 czerwca 2017r. odbyliśmy kolejny fantastyczny spacer po gdańskiej dzielnicy Zaspa, która  jest jednym z największych w Polsce skupiskiem bloków mieszkalnych. Borykając się  jednak z problemami charakterystycznymi dla tego typu skupisk, dzielnica stara się cały czas zmieniać swoje oblicze. Dużą rolę odgrywają różnego rodzaju  inicjatywy kulturalne, które w tej betonowej materii blokowiska, widzą wyzwanie. Właśnie takim wspaniałym działaniem jest Festiwal Monumental Art. Ogromne powierzchnie szczytowych ścian bloków oraz otwarte przestrzenie alei są doskonałym środowiskiem dla funkcjonowania wielkoformatowych malowideł- murali. Są piękne, niepowtarzalne i mają swoją ciekawą historię. To sprawia, że są najlepszą wizytówką tej dzielnicy.

Za rok kolejna wyprawa……na hulajnogachJ. Oj, będzie wesoło!!!

Pięknie dziękujemy mamie Uli, Pani Basi,

za dzisiejszy, wspaniały spacerJ!!!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy.

Visitor IP : 18.223.171.12 1 Unknown - Unknown