Klasa IIB z wizytą u Pana Prezydenta Miasta –Pawła Adamowicza!!!

Dzień 16 października 2017r na długo zapadnie w naszej pamięci za sprawą wyjątkowej postaci i twarzy naszego miasta- Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, który znalazł czas aby się z nami spotkać. Dzieci idąc na spotkanie były mocno podekscytowane. Nawet jadąc tramwajem opowiadały pasażerom z kim ważnym jadą się spotkać i jakie pytania chcą zadać. Wizyta składała się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była rozmowie; wywiadzie z Panem Prezydentem; wymianie spostrzeżeń i złożeniu przez dzieci postulatu, że na urząd Prezydenta powinny pretendować jedynie osoby… niepalące!!! Do refleksji. Dowiedzieliśmy się m.in.: na czym polega praca prezydenta miasta; ile trwa kadencja; w jakie umiejętności powinien być „wyposażony” dobry prezydent. W tym wieku nie są to zapewne najłatwiejsze sprawy do zrozumienia, ale dzieci świetnie sobie poradziły. Zresztą samodzielnie, w klasie, przygotowały zestaw pytań na tę okoliczność. Mówiliśmy o odpowiedzialności, otwartości, tolerancji. Spotkanie miało charakter, bardzo cennej, lekcji obywatelskiej. W drugiej części spotkania mogliśmy zwiedzić gabinet Pana Prezydenta. Dzieci zafascynowały oczywiście, ogromne symboliczne klucze do bram miasta oraz….. piękne biurko.
Lekcja obywatelska przebiegała w sympatycznej i bardzo przyjaznej atmosferze. Pan Prezydent uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział nam o swoich marzeniach; córkach i …...przygodzie ze swym psem , która przytrafiła mu się tego samego dnia, wczesnym rankiem. Ogromną radość sprawiła nam sesja zdjęciowa z Panem Prezydentem. Każdy, indywidualnie, mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki: długopisy promocyjne miasta, książkę dla dzieci o tematyce gdańskiej, oraz maskotkę lwa- która zrobiła prawdziwą furorę!!! Myślę, że wśród młodych jest nie tylko przyszły pracownik urzędu i radny miasta, ale i zdeklarowany prezydent…… Polski. Tego życzymy naszemu Michałkowi!

Dziękujemy!!!!

Uczniowie klasy II b
z wychowawczynią p. Pauliną Kulpaczyńską
oraz p. Sandrą Morawek

Zdjęcie użytkownika Paweł Adamowicz.

Visitor IP : 3.145.60.149 1 Unknown - Unknown