Klasa IIb na …biegunach!!!

Dzisiejsza (tj.2-go marca 2018r.) temperatura powietrza to -6 st.C, a naszej klasie było …..ok.-70st.C!!! Spokojnie, to nie problemy z ogrzewaniem w szkole , ale w związku z naszą dzisiejszą wędrówką po  Arktyce i Antarktydzie. W rolę przewodnika wcielił się tata naszego nowego kolegi Szymona -pan Sławek (marynarz –nawigator), który wiele podróżuje po całym świecie z racji wykonywanego zawodu!  Dzięki bardzo ciekawym opowieściom…. czasem nawet  mrożącym krew w żyłach (m.in. spotkanie z niedźwiedziem, które bardzo nas zainteresowałoJ); przepięknym i wyjątkowym zdjęciom a także  przygotowanej  prezentacji multimedialnej- dowiedzieliśmy się  jeszcze więcej o tych fascynujących miejscach na Ziemi  (podstawowe wiadomości zdobyliśmy omawiając  lekturę „Zaczarowana Zagroda” oraz  oglądając bardzo ciekawy film podróżniczy o 3-ech „A”….-dzieci pomogą rozszyfrować skrót :). Podróż palcem po mapie i globusie też była przyjemna. Do pokolorowania pozostała nam jeszcze tylko …..mapa świata!!! Panie Sławku pięknie dziękujemy i polecamy się na przyszłość! To była cudowna podróż i bardzo cenna lekcja geografii. Jest  Pan wspaniałą ”skarbnicą” wiedzy ! Już dziś zgłaszamy gotowość do kolejnego spotkania!!!

Wdzięczni uczniowie klasy IIb

wraz z wychowawczynią