Powitanie Wiosny w klasach 0-III

Powitanie Wiosny   w klasach 0-III

Jak wszystkim wiadomo astronomiczna wiosna przybyła do nas już dzisiaj czyli 20 marca 2018r.  Nasza najmłodsza część społeczności szkolnej (uczniowie klas 0-III) przygotowała się do tego wydarzenia  znakomicie! Wszystkie klasy przygotowały przepiękne wiosenne plakaty, które były ozdobą dekoracji w sali gimnastycznej. Uczniowskie głowy zdobiły kolorowe opaski z emblematami  wiosennych  kwiatów. Ale to nic w porównaniu z  kolorowymi, pięknie zdobionymi…..Eko-Marzannami!!!  Scenariusz tej cudownej imprezy przygotowała  sama….Pani Wiosna! Dzień wcześniej przysłała do Nas list z zadaniami do wykonania , dzięki którym doskonale się razem bawiliśmy. Były piosenki, wierszyki, zagadki, ale największą niespodzianką był……wybór Szkolnej Pani Wiosny! Wszystkie wychowawczynie klas oraz ich uczniowie  zostali  zaskoczeni zadaniem, które zostało im przydzielone . Musieli stworzyć Klasową  Panią  Wiosnę, która miała wziąć udział w konkursie i zdobyć tytuł… Szkolnej Pani Wiosny.  Modelkami  zaś zostały …wychowawczynie klas!!! Korzystając ze skarbów znajdujących się w „tajemniczych” torbach uczniowie musieli stworzyć piękną i  kolorową  Panią Wiosnę, która będzie królować  w Naszej szkole. Na wykonanie zadania było całe … 15 min. Radości i dziecięcych uśmiechów było bez liku ….nie wspominając o nauczycielskichJ! Widząc przepiękne, kolorowe i uśmiechnięte Wiosenki….wybór tej jednej, jedynej nie był taki łatwy. Jednak  Szkolna Pani Wiosna może być tylko jedna i została nią …………p. Joanna Dubińska (którą wystroiła nasza….zeróweczka!). GRATULUJEMY!!! Jak na Królową przystało, zasiadła na wiosennym tronie i  wygłosiła mowęJ. Na koniec dokonała losowania i każda klasa otrzymała Eko- Marzannę innej grupy. Była  to doskonała okazja do wspólnej rozmowy na temat ekologii , segregacji odpadów oraz recyklingu już w swoich salach podczas zajęć. Pięknie dziękujemy wszystkim za obecność , wspaniałe przygotowanie do dzisiejszej imprezy, nieocenioną pomoc uczennicom klasy 7a  i świetną atmosferę która jej towarzyszyła.

DZIĘKUJEMY!!!!

Organizatorki/ Wiosenki: p. Paulina, p. Mariola i p. Agnieszka