Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Projekt” Świat” w klasie IIIb

Projekt” Świat” w klasie IIIb

W dniach 22-24 maja 2019r.uczniowie kl. 3B, pracowali na zajęciach metodą projektu, mając na celu bliższe poznanie kontynentów i ciekawych miejsc na Ziemi. Praca odbywała się w pięciu zespołach. Każda grupa wylosowała do opracowania jeden kontynent/ wyjątkowe miejsce na Ziemi i wyruszyła w piękną i ciekawą „podróż”J.


Dnia 24 maja 2019r. zespoły prezentowały wyniki swojej pracy z wykorzystaniem mapy  świata, globusa, map poszczególnych kontynentów, atlasów przyrodniczych oraz własnych pomocy. Uczniowie lokalizowali na mapie i globusie dany obszar, przedstawiali jego powierzchnię, oblewające oceany, największe pasma górskie, szczyty, tereny wyżynne, nizinne, największe i najgłębsze jeziora, najdłuższe rzeki oraz osobliwości przyrodniczo- geograficzne i kulturowe kontynentu. Prezentacji towarzyszył pokaz zdjęć, rysunków, mapek, pięknych makiet- piramid i igloo, lapbooków a nawet prezentacja prawdziwej sukni ślubnej Indian Lakota „Czarne Stopy” z niezwykłymi dodatkami: pancerzem, biżuterią, mokasynami itp.

Wszyscy  uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w pracę i przygotowanie prezentacji. Grupy świetnie radziły sobie z odczytywaniem informacji z map, a nawet przygotowały wiele ciekawostek oraz  materiałów dodatkowych dla poszczególnych grup: krzyżowki; quizy, kolorowanki oraz konkursyJJJ.

Mamy jeszcze w planach odwiedzić, w najbliższym czasie, grób Stanisława Supłatowicza (Sat-Okh), na pobliskim cmentarzu. Z własnych relacji urodził się w osadzie Indian w dorzeczu rzeki Mackenzie w Kanadzie. Był synem polskiej uciekinierki zSyberii Stanisławy Supłatowicz oraz wojennego wodza plemienia Szaunisów (Szawanezów) Leoo-Karko-Ono-Ma (Wysokiego Orła). To znany polski poeta, gawędziarz i artysta.  Były żołnierz AK. Napisał wiele ciekawych książek m.in.:”Biały Mustang”. Polecamy:)

Nauka przez zabawę z domieszką historii…. to jest to!!!!!!

Podróżnicy z kl.IIIb

wraz z dumnymi Paniami: Pauliną i Kają

 

Znalezione obrazy dla zapytania swiat w kształcie kota kot

Statystyka

Dzisiaj519
Wczoraj585
Tydzień1745
Miesiąc11317
Wszystkie3972563

Visitor IP : 35.175.200.4 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb