Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Bezpieczeństwo w kl.III b to podstawa, by towarzyszyła nam…….dobra zabawa!!!

Bezpieczeństwo  w kl.III b to podstawa, by towarzyszyła nam…….dobra zabawa!!!

Znany wszystkim, znakomity pedagog i znawca dziecięcej duszy, Janusz Korczak,  mówił:

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział.

Nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał.

 Nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.

Myślę, że zgadzamy się z jego słowami… bo przecież tak właśnie chcemy, wychowywać  i uczyć  nasze dzieci. Chcemy, aby dobrze wiedziały, rozumiały i aby coś je naprawdę interesowało. Dodajmy do tego kwestię bezpieczeństwa w sieci i na drodze. Nasza klasa postanowiła powtórzyć zasady bezpieczeństwa na drodze korzystając ze Szkolnego Miasteczka Rowerowego. Okazja zawsze sprzyja, a szczególnie w miesiącu maju kiedy to w najlepsze trwa akcja „Rowerowy Maj”. Niestety, niektórzy mali i duzi, zapominają o podstawowych zasadach (m.in.: noszenia kasku na głowie, a nie…… pod  pachą:).

Wprowadzenie dzieci w świat ruchu drogowego to niezwykle ważne zadanie dla nas wszystkich!!! Każdy rodzic powinien być autorytetem dla swojego dziecka i swoim zachowaniem pokazywać mu, w jaki sposób przestrzegać zasad ruchu drogowego. Każdy nauczyciel również powinien nie tylko przekazywać tę wiedzę, ale wspierać ją własnym autorytetem.

Dobre wychowanie dzieci i ich bezpieczeństwo to nasza WSPÓLNA troska.

Pamiętajmy  o tym zawsze i wszędzie!!!!

Uczniowie klasy IIIb

wraz z Paniami Pauliną i Kają

Podobny obraz

 

Statystyka

Dzisiaj501
Wczoraj585
Tydzień1727
Miesiąc11299
Wszystkie3972545

Visitor IP : 35.175.200.4 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb