Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Klasa 3b z wizytą u Pani Prezydent Miasta Gdańska- Aleksandry Dulkiewicz!!!

Klasa 3b z wizytą u Pani Prezydent Miasta Gdańska- Aleksandry Dulkiewicz!!!

Dzisiejszy dzień 13.06.2019r był dla Nas wyjątkowy. Szczęśliwi i bardzo podekscytowani udaliśmy się do Urzędu Miasta, aby odwiedzić urzędującą od niedawna nową Panią Prezydent Miasta Gdańska- Aleksandrę Dulkiewicz.  

 Początkowo nie było jednak tak łatwo, bo pogoda spłatała nam psikusa!  Na kogo jednak zawsze możemy liczyć w trudnej sytuacji?! Oczywiście, na naszych Kochanych Rodziców!!!!! W ekspresowym tempie zorganizowali transport własny, wysłali p.Paulinie zgody i pojechaliśmy. Pomoc zaoferowała nam również Pani Wicedyrektor, Anna Krause. Wszystkim  składamy pięknie podziękowania!!!!

Sprawczynią wizyty i całego tego  miłego „zamieszania” jest nasza Zosia, która  osobiście zapytała Panią Prezydent (podczas jednego ze spotkań z mieszkańcami) czy może Ją odwiedzić z całą swoją klasąJ. Wsparciem i koordynatorem,  od strony organizacyjnej tego przedsięwzięcia, była  Pani Hania, mama Zosieńki. Dziękujemy Wam z całego serca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nowa Pani Prezydent przywitała nas bardzo ciepło i serdecznie w swoim gabinecie. Rozmawialiśmy o obowiązkach jakie pełni , jak się czuła obejmując ten ważny urząd, co chce dobrego zrobić dla Gdańska i jego mieszkańców itp. Były też pytania bardziej prywatne, ale  to już nasza tajemnicaJ.  Rozmawialiśmy o solidarności , wolności  i ekologii… to była kolejna, piękna i bardzo cenna lekcja obywatelska.  

Spotkaniu towarzyszyło też wiele emocji i wspomnień, gdyż  nie tak dawno byliśmy przecież  gośćmi ,tragicznie zmarłego Pana Prezydenta , Pawła Adamowicza. Wspominaliśmy ten dzień kiedy mieliśmy okazję się z Nim spotkać, porozmawiać i  pośmiać.  Pamiętamy te piękne chwile, ale i ten tragiczny dzień kiedy serca nam zamarły a łzy same napływały do oczu. Dzień, w którym zmieniło się tak wiele….. Stworzyliśmy wówczas, z potrzeby serca,  pamiątkową kronikę, która trafiła do zbiorów Muzeum Miasta Gdańska. Jesteśmy częścią tej smutnej historii.....  jednak odczuwamy też dumę, że było Nam dane poznać tak  WIELKIEGO CZŁOWIEKA, Gdańszczanina z krwi i kości….. śp.Pana Pawła Adamowicza. Tego  nigdy nie zapomnimy!!!!

Za świetną atmosferę i miłą rozmowę oraz  poświęcony nam czas, pięknie podziękowaliśmy Pani Prezydent kwiatami (kobiety bardzo je lubiąJ) oraz pamiątkową kroniką  poświęconą naszemu  pięknemu  miastu.  Była też nieco osobista niespodzianka w postaci narysowanego portretu  Pani Dulkiewicz przez naszego klasowego artystę, Janka M.  Pani Prezydent oniemiała z wrażenia, gdyż jak przyznała ….to pierwszy portret w jej życiu!!!!

Mamy cichą nadzieję, że jeszcze kiedyś uda Nam się spotkać z Panią  i porozmawiać ……tak jak dzisiajJJJ. Wróciliśmy szczęśliwi i uśmiechnięci, a pamiątkowe książeczki od Pani Prezydent, uzupełnialiśmy zaraz po powrocie do szkoły:).

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uczniowie klasy 3b

wraz z Paniami: p. Pauliną i p.Kają

  Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i tabela

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą    Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi

Statystyka

Dzisiaj143
Wczoraj3696
Tydzień17198
Miesiąc67343
Wszystkie3941483

Visitor IP : 54.242.193.41 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb