Wycieczka klasy III C do Torunia.

W dniach 8-10 czerwca uczniowie klasy III c wzięli udział w wycieczce do Torunia. 8 czerwca o poranku wyruszyliśmy z Gdańska Głównego do Torunia pociągiem Intercity Sukiennice. Po udanej podróży wybraliśmy się na pyszny obiad oraz na spacer Bulwarem nad Wisłą. Następnie zameldowaliśmy się w hostelu w samym sercu Starego Miasta. Z okien mogliśmy podziwiać Ratusz oraz Rynek Staromiejski. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ czekała na nas wizyta w Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika. Tam mieliśmy okazję obejrzeć stroje, biżuterię, zabawki przywiezione z różnych stron świata. Wieczorem czekała na nas przygoda w Domu Legend Toruńskich. W podziemiach wysłuchaliśmy najważniejszych opowieści związanych z miastem aniołów - a nawet sami mogliśmy wcielić się w role aktorów. Na zakończenie dnia wybraliśmy się na pokaz fontanny Cosmpolis, by podziwiać połączenie wody, kolorowego światła i dźwięku. Drugiego dnia, Toruń przywitał nas piękną pogodą. Już o poranku zwiedziliśmy Stare Miasto, Krzywą Wieżę, Ruiny Zamku wraz z przewodnikiem. Następnie mieliśmy przerwę na pyszne lody od Lenkiewicza :) Potem czekała na nas wizyta w teatrze "Baj Pomorski". Słoneczne popołudnie spędziliśmy na piernikowym placu zabaw, gdzie dzieci mogły odpocząć, wspinać się na mini- ściankę oraz grac w mini golfa. Na zakończenie dnia odwiedziny w Żywym Muzeum Piernika, a w nim samodzielne przygotowanie ciasta na pierniki i ich wypieki! Ostatni, trzeci dzień to wizyta w Centrum Nowoczesności "Młyn wiedzy" oraz w toruńskim planetarium. Nie zabrakło także czasu na zakup pamiątek. W sobotni wieczór wróciliiśmy do Gdańska zachwyceni pięknym Toruniem.

Dziękujemy pani Oli Centkowskiej oraz pani Jagodzie Wieczorek za cudowną opiekę podczas całej wycieczki!

Zapraszam do galerii zdjęć.

Dzisiaj2041

Visitor IP : 18.118.30.253 1 Unknown - Unknown