Warsztaty w firmie ZIAJA kl.2a

WARSZTATY W FIRMIE ZIAJA KL. 2A

Dnia 18.03.2015r. klasa 2a uczestniczyła w warsztatach kosmetycznych w firmie Ziaja w Kolbudach.

Celem warsztatów było samodzielne wyprodukowanie kremu i płynu do mycia ciała. Dzieci podzieleni na dwa zespoły z wielkim zaangażowaniem łączyły i mieszały odpowiednie składniki, a następnie powstałym produktom nadawały wyjątkowe nazwy. Dziewczynki krem nazwały Pani Jagódka, a chłopcy - Pomarańczowy Gdańsk, natomiast mydło uzyskało nazwy – Zielone jabłuszko i Niebieskie Pomorze. W dalszej części naszego pobytu mogliśmy obejrzeć fantastyczne pokazy chemiczne, które wzbudzały wiele zachwytu, a wszystkie efekty nagradzaliśmy gromkimi brawami.

Na koniec zwiedzaliśmy halę produkcyjną. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć prawdziwą produkcję farmaceutyków, ich napełnianie do butelek, nakładanie zakrętek, naklejanie etykiet produktów oraz pakowanie do kartonów.

Wszystkim bardzo podobały się warsztaty i wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

ZAPRASZAM DO GALERI

Visitor IP : 3.142.53.68 1 Unknown - Unknown