Budżet Obywatelski 2018 - głosowanie ruszyło!

Jak co roku prosimy Państwa o pomoc w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim!

KIEDY? 18.09.2017 - 02.10.2017

GDZIE? Za pośrednictwem strony: https://gdansk.budzet-obywatelski.org/

PROJEKT DZIELNICOWY WRZESZCZ GÓRNY nr 12 - Parki naukowo-muzyczne dla każdego

21844234_1193827757427446_616528931_o.jpg

 

W imieniu Uczniów i całej społeczności szkolnej - DZIĘKUJEMY!!!

B

O

 

2

0

1

8

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Początek drugiego etapu szkolnego:)

Witajcie drodzy rodzice i uczniowie!

Z dniem rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczął się drugi etap nauczania z podziałem na lekcje

specjalistyzne.

My nauczyciele i wychowawcy mamy nadzieję na jeszcze lepszą zabawe i naukę w naszaj szkole.

Witamy również dwie nowe uczennice: Hanię Ewert i Lenę Roguską.

aRozpoczęcie

4 lata edukacji klasy 3 B w jednym filmie

Jak w tytule, filmik od zerówki do klasy 3... 3 B:

FILMIK

 

„Zielona Szkoła” – klasy 3 a, b, d

„Zielona Szkoła” – Olsztyn     klasy 3 a, b, d

Nasza przygoda rozpoczęła się w poniedziałek (05.06) z samego rana. Wsiedliśmy do autokaru i pomachawszy rodzicom na pożegnanie ruszyliśmy w stronę Olsztynka. Podróż wcale nam się nie dłużyła po drodze nie zabrakło śpiewów. Królowała piosenka na zakończenie roku – „Nasza szkoła”. Po dwóch godzinach zatrzymaliśmy się w Olsztynku, w hucie szkła artystycznego gdzie już na nasz czekali panowie aby opowiedzieć, jak z piasku kwarcowego stworzyć kolorowe i magiczne arcydzieła.

 

Wizyta w hucie szkła to był według wielu osób najlepszy punkt programu ! To było niesamowite, oglądać na żywo, jak z pomarańczowej kuli rozgrzanej do 1400 stopni powstaje nagle kwiatuszek, kotek, czy ptaszek. Na koniec był quiz i można było dostać za prawidłową odpowiedź wyroby. Pozostali mogli sobie zakupić pamiątki.

Ponownie wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy do Olsztyna. To bardzo urokliwe, małe miasteczko, gdzie panowała cisza i spokój. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, a także w zamku własnoręcznie przez niego malowany instrument do badania kosmosu. Przewodnik opowiadał ciekawie o życiu w dawnym Olsztynie. W środku katedry zaskoczył nas widok poroża jelenia, wiszące nad nami. Poznaliśmy jego niezwykłą historię, a również dowiedzieliśmy się, dlaczego na obrazie Abraham ma coś na kształt rogów. Niesamowite atrakcje czekały na nas w muzeum nowoczesności. Materiały tam zgromadzone przybliżyły nam świat XX w. stara winda, patefon, maszyna do pisania, dawny telefon, czy telegraf.

Na zakończenie zwiedzania mogliśmy pójść na lody, gdyż na rynku było całe mnóstwo lodziarni i kawiarenek. Niezwykłe smaki lodów, jak np. bazyliowe, szpinakowe, czy marchewkowe… MNIAM !

Kolejnym punktem programu było odwiedzenie plaży miejskiej, która choć malutka była bardzo urokliwa z mnóstwem pomostów oraz fantastycznym placem zabaw z trampolinami. Czekał tam na nas stateczek, którym odbyliśmy rejs po ogromnym jeziorze. Wszystkim się bardzo podobało, choć wszyscy czekali, aż dojedziemy na miejsce noclegu ! Obiad był przepyszny, a wieczorem było ognisko z kiełbaskami. Do godziny 22:00 wszyscy mogli mieć „piżama-party”, a o wyznaczone porze ciszy nocnej, wszyscy zasnęli.

Kolejnego dnia tuż po śniadaniu wyruszyliśmy do Planetarium i Obserwatorium. Oba obiekty były niezwykle ciekawe. Wszyscy zachwycaliśmy się zabawnym pokazem, gdzie Kojot opowiadał nam o niebie i kosmosie. Miliony gwiazd rozbłyskało nad nami. Lunetą oglądaliśmy słońce i oglądaliśmy rzne kosmiczne skały. Zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, jeszcze raz obeszliśmy rynek Starego Miasta, gdzie w restauracji zjedliśmy pyszny obiadek. Droga do domu wszystkim się dłużyła, bo nie mogliśmy się doczekać, kiedy będziemy mogli opowiedzieć o wszystkich swoich wrażeniach wytęsknionym rodzicom.

 Zdjęcia: DZIEŃ 1

DZIEŃ 2

 

 

 

Z łezką w oku...

22 czerwca rodzice, wspólnie z dziećmi przygotowali dla mnie wielką niespodziankę... I choć zabawa była przednia i pełnA radości.. to jednak teraz siedząc już w domu i oglądając te zdjęcia i filmiki nie można powstrzymać łez...

Chciałoby się zaśpiewać: "Ale to już było... i nie wróci więcej" Tak, bo nie wróci... te wspaniałe chwile, Ci wspaniali, zorganizowani rodzice, słowa pełne wsparcia i setki podziękowań.

Choć tak na prawdę, to ja powinnam dziękować, wspaniałym dzieciakom ! Fantastycznym rodzicom !  DZIĘKUJĘ !!!!

FILM 1

FILM 2

FILM 3

ZDJĘCIA

RODZICE TEŻ SIĘ BAWILI

 

 

Świąteczna 3 b

Mimo, że już nieco po świętach Bożego Narodzenia, można troszkę powspominać. Klasa 3 b, ubrana Mikołajkowo przed świętami, dzieląca się włąsnoręcznie upieczonymi piernikami przez mamę Zosi (DZIĘKUJEMY).

Pierwszego dnia po powrocie do szkoły po śwętach podzieliliśmy się pięknym piernikowym domkiem od Kacpra (również DZIĘKUJEMY).

A oto galeria zdjęć: ZDJĘCIA

Statystyka

Dzisiaj2597
Wczoraj2838
Tydzień20757
Miesiąc71695
Wszystkie1791970

Visitor IP : 54.80.77.124 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb