Dzień Kobiet w V B

IMG_20190305_111535.jpg

Na godzinie wychowawczej byliśmy świadkami fantastycznej sytuacji... Mianowicie przedstawiciele męskiej części klasy pamiętając o Dniu Kobiet przygotowali słodki poczęstunek dla naszych klasowych dziewcząt. Zorganizowali czekoladki, cukierki, a nawat "paluchy" zakupione w szkolnym sklepiku dla swoich miłych koleżanek. Miło mi sygnalizować tego typu wydarzenia, tym bardziej że akcja została przeprowadzona samodzielnie przez naszych chłopców. Nasi mężczyźni zachowali się dojrzale, a dziewczynki były bardzo zaskoczone.

IMG_20190305_111758.jpg

W piatek 803.2019 całą klasą obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu udaliśmy się na wspólne świętowanie do kina na film pt. "Corgi, psiak królowej". Klasa demokratycznie wybrała film pod swoje upodobania. Radości i śmiech nie było końca.                                     Chłopcy wraz z wychowawcą złożyli naszym dziewczętom najserdeczniejsze życzenia.

IMG_20190308_093717.jpg

Podchodząc z wielkim szacunkiem do naszych klasowych koleżanek, czekała kolejna niespodzianka... Na kolejnej godzinie wychowawczej zostały wręczone przez chłopców              worki na kobiece bibeloty. Worki posiadają orginalny napis i są imiennie podpisane.                                     Ten dzień będziemy wszyscy długo i miło wspominać:)

IMG_20190312_115107.jpg

Wyjście do teatru

24 stycznia wzięliśmy udział w spektaklu teatralnym Magiczne drzewo. Była to opowieść pełna przygód, humoru i wesołych piosenek. Mogliśmy zobaczyć mnóstwo magicznych sytuacji.Spektakl był bardzo emocjonalny. Został przedstawiony problem bliskości w rodzinie i brak czas dla swoich dzieci . Problemy bohaterów pokrywały się często z problemami widzów, odbiorców inscenizacji. Pokazany został nam również problem odpowiedzialności za swoje czyny, oraz to, że spełnianie każdego życzenia niesie za sobą poważne konsekwencje. Spektakl bardzo nam się podobał.

Najlepsze życzenia Noworoczne

Z okazji nadchodzącego 2019 roku spieszę złożyć życzenia wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień. Niech Nowy Rok będzie korzystny zarówno pod względem prywatnym, jak i klasowym, dając szansę na spełnienie marzeń. Życzę również wielu okazji do uśmiechu i radości oraz spokoju ducha.

Życzy wychowawca:

Patryk Zahaczewski

Mikołajkowe wyjście do kina

Zbliżają się Mikołajki i czas prezentów. W naszej klasie wszyscy lubimy prezenty, a Mikołaj był wyjątkowo sprawiedliwy. Otrzymaliśmy od niego bilety do kina. Film cieszył się dużym zainteresowaniem i dobrą recenzją. Po filmie były słodycze i gry multimedialne oraz zdjęcie ze św. Mikołajem...

6b.jpg

6c.jpg

6d.jpg

Cyberprzemoc w sieci

5_a.jpg

W dzisiejszych czasach bezustannie korzystamy z telefoów, komputerów, laptopów itp. Często niezdajemy sobie z zagrożeń czekających na nas w wirtualnym świecie. Dlatego dla potrzeb klasy 5 B Wychowawca we współpracy z rodzicami zauważyli problem na zebraniu klasowym. Na potrzeby klasy zostały zorganizowane warsztaty "Cyberprzemoc w sieci". Panie Policjantki odwiedziły nas w sali, gdzie wytłumaczyły zasady bezpiecznegokorzystania z sieci. Dowiedzieliśmy się również jak nie wyrządzić krzywdy swoimi wypowiedziami w mediach społecznościowych.  Wszyscy uczniowie zaotali pouczeni ww. sprawie. Cała klasa za aktywny udział otrzymała od POLICJI prezenty, które będą pomagały w zapamiętaniu nabytej wiedzy. Serdecznie dziękuje w imieniu klasy Pani Małgorzacie Merdyk-Nadziejowskiej za szybką i efektowną pomoc w pozyskaniu warsztatów.

Visitor IP : 54.145.45.143 1 Unknown - Unknown