Pierwsza Pomoc Przedlekarska

16 listopada ( w środę) przyszedł do nas Pan Darek. Przyniósł ze sobą manekiny i pokazał nam, jak się robi pierwszą pomoc przedlekarską i resuscytację (sami się sprawdzaliśmy). Nauczyliśmy się, jak wykonać pierwszą pomoc. Nasza koleżanka, Emilka przewracała leżącego Pana Darka na bok. Później dobraliśmy się w pary i przewracaliśmy siebie nawzajem. Na koniec dostaliśmy naklejki w kształcie kropelki krwi z napisem „Mały Ratownik”. Wszystkim bardzo się podobało.

P.S. Teraz już wiemy, jak pomóc człowiekowi

Autorki:

Julia Ciechalska, Zosia Bielawa, Kinga Świniarska, Weronika Kmiecik, Alicja Tempska

16 listopada 2016 roku w środę przyjechał do nas pan ratownik medyczny. Przyniósł do nas dwa manekiny i na nich uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy. M.in. uczyliśmy się przewracać dorosłą osobę na bok, a także reanimować ludzi. Pan ratownik nauczył nas, jak odchylać prawidłowo głowę. Spotkanie było dość długie, trwało aż dwie lekcje. Dostaliśmy naklejki z napisem „Mały Ratownik”.

To spotkanie było bardzo fajne !

Natalia Wierzchowska, Staś Bielawski, Paweł Dominiak, Paweł Kwiatkowski

Szesnastego listopada w środę o godzinie 9:25 odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Te zajęcia były bardzo ciekawe. Na tych warsztatach nauczyliśmy się ratować poszkodowanych ludzi. Nauczyliśmy się też, np. układania poszkodowanych ludzi. Przyszliśmy ubrani normalnie. I wtedy zobaczyliśmy porozstawiane krzesła i ławki. Dobraliśmy się w dwójki i ćwiczyliśmy na manekinach udzielania pierwszej pomocy.

Zosia Niedziałek, Emilia Nadziejowska, Maks Kuchta, Michał Cieśliński

Przyszedł do nas pan ze szpitala, pan ratownik. Gdy przyszedł pan ratownik, to nauczył nas sztucznego oddychania. A potem nauczył nas jak trzeba postępować , gdy znaleźli byśmy człowieka który zemdlał. I pan pokazał nam łańcuch pierwszej pomocy. Pan ratownik uczył nas jak ratować. Pan ratownik nas uczył ratować. Najszybszym pojazdem w szpitalu jest skuter i helikopter szpitalny.

Autorzy:

Szymon Malinowski, Bartosz Dereziński, Kacper Jadczuk, Viktoria Kotłowska, Aksander Kotłowski

Pomoc medyczna według: Matyldy Szczepańskiej, Maksa Norejko, Aleksa Kotłowskiegi, Juli Mirowskiej:

1. Rozpoznanie, co się stało

2. Powiedzieć: „Halo”, jeżeli osoba nie odpowiada, to trzeba go uszczypnąć

3. Złapać za brodę i za czoło i odchylić głowę w stronę czoła

4. Metoda usta usta. Jest też drugi sposób, ale do tego potrzebne dwie osoby. Jedna trzyma za czoło i za brodę i odchyla głowę do tyłu, a druga przyciska do klatki piersiowej

5. Gdy się leje z buzi trzeba go przewrócić na bok

6. Gdy się leje krew z czoła to zrób bandaż z jego ubrania

7. Trzeba zadzwonić pod numer 112 lub 998.

ZAPRASZAM DO OGŁADANIA FILMÓW I ZDJĘĆ: ZDJĘCIA, FILM 1, FILM 2, FILM 3

Więcej filmów na kanale szkoły. Zapraszam do oglądania :)

Visitor IP : 18.191.5.239 1 Unknown - Unknown