Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Klasa VIb w Przywidzu

Czas wycieczek się rozpoczął. Klasą, która zainicjowała wyjazdy, była VIb. Bowiem już 19 kwietnia uczniowie wyjechali pociągiem do Wejherowa, stamtąd zaś autokarem do Przywidza, kaszubskiej wsi.
Podczas trzydniowego biwaku wiele się działo: zawody w przeciąganiu liny, biegi w „googlach”, nauka strzelania z łuku, wspinaczka na sztucznej ścianie, biegi na orientację, nocne gry, ognisko itp.
Ważnym punktem programu byli goście: wychowawczyni VIb pani Aneta Wieczorek oraz wicedyrektor SP 27 pani Anna Krause.
Pobyt w Przywidzu to była nie tylko świetna zabawa, ale także nauka: współżycia w grupie, rezygnowania z własnego egoizmu, wygody; przezwyciężania słabości, lęków.
Wszyscy, zarówno uczniowie jak i opiekunowie, pani Kasia Markiewicz i pani Małgorzata Niechwiedowicz, „uczyli” się sumiennie i zasłużyli na 6.

 

Śwatowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Vb

29. września klasa Vb obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Każdy uczeń z naszej klasy zmierzył się z zadaniem rozwiązania na czas działań mnożenia. Widać po uśmiechach, że zadanie przypadło nam do gustu. :)

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Vb

 

Aneta Wieczorek

Dzieje się w Vb :)

Minęły już dwa miesiące nauki w szkole. Wszystkich uczniów powoli dosięgło zmęczenie i naturalne było odliczanie do pierwszego długiego weekendu w tym roku. A co działo się w pierwszym tygodniu szkoły? Kto pamięta? Klasa Vb uczestniczyla w licznych wycieczkach i zajęciach pozaszkolnych. Nasze wycieczki można było śledzić na bieżąco na stronie klasowej (Klasa Vb) na facebooku :)


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Lekcja o Morzu Bałtyckim w Akwarium Gdyńskim

Lekcja patriotyczna - "Odwiedzamy Miejsca Pamięci Narodowej"

Klasowe wyjscie do kina

Lekcja matematyki w Hewelianum

 

Aneta Wieczorek

 

Co się działo w IVb?

  Co się działo w IVb?

W tym roku klasa IVB bardzo chętnie wychodziła na różne wycieczki i zajęcia pozaszkolne. Udało nam się dwuktornie wziąć udział w warszatach przygotowanych przez Studenckie Koło Naukowe Edukacji De Nowo: "Ptasia stołówka" i "Zimowe zagadki". Wzięliśmy również udział w dwóch festiwalach Festiwalu Innowacyjnej Edukacji i Bałtyckim Festiwalu Nauki. Gdy już troszkę znudził nam się Gdańsk na chwilkę pojechaiśmy zwiedzić Zamek w Malborku, a stąd prawie od razu na Zieloną Szkołę do Stawisk. Jak się mówi, nie samą nauką człowiek żyje, w związku z tym Mikołajki postanowiliśmy spędzić na sportowo i skorzystaliśmy z okazji wspólnej gry w kręgle. W tym roku byliśmy również w Akademii Sztuk Pięknych, gdzie bawiliśmy się w malarzy i Castoramie, gdzie podczas Majsterkowa budowaliśmy samoloty. Tyle się działo... Jeśli chcecie zobaczyć jak świetnie nasza klasa spędziła ten rok to zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Więcej zdjęć na naszym facebooku klasowmy :D

Zimowe zagadki

Ptasia stołówka

Festiwal Innowacyjnej Edukacji

Bałtycki Festiwal Nauki

Wycieczka do Malborka

Zielona Szkoła

Mikołajki

Akademia Sztuk Pięknych

Majsterkowo

 

Aneta Szczepańska

 

Zwierzątko klasowe IVB

Od kilku tygodni klasa IVB wraz z rodzicami przygotowywała się do przyjęcia zwierzątka klasowego. Odbyło się sobotnie spotkanie w celu przygotowania profesjonalnego terrarium. Były również spotkania teoretyczne, na których uczniowie uczyli się jak prawidłowo zajmować się tym zwierzęciem. W tym tygodniu przyszedł czas, aby zwierzę wreszcie zawitało do sali nr 18. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybrali mu imię - Kaktusik. A co to za zwierzę? Może sami zgadniecie? :)

 

Zapraszamy do galerii

Wychowawca IVB

Statystyka

Dzisiaj227
Wczoraj3696
Tydzień17282
Miesiąc67427
Wszystkie3941567

Visitor IP : 54.242.193.41 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb