Mikołajki w 7a

Grudzień 2018 r.

W tym roku, zamiast oczekiwać na przyjście Mikołaja, sami się w niego zamieniliśmy.

Parę dni przed mikołajkami udaliśmy się do Galerii Bałtyckiej, aby zakupić wymarzone prezenty dla małej Klaudii. Podzieliliśmy się na grupy. Każda coś kupiła, np. kucyka Pony, lalkę, skarpetki czy śliczne buciki z Elsą… Oczywiście to nie wszystkie zakupy.

Tydzień później, 6 grudnia, nasza klasa przemieniła się w Fabrykę św. Mikołaja pełną elfów. Każdy z nas zajął się pakowaniem prezentów – każdego oddzielnie. Jedni owijali je papierem, inni wiązali wstążeczki. Wszyscy mieli ręce pełne roboty. Na koniec wszystko włożyliśmy do dużego kartonu. Mamy nadzieję, że dziewczynka się ucieszy z tego, czym została obdarowana.

Przyjemniej jest coś dać niż dostać, a nasza klasa przekonała się o tym w tym roku szczególnie. Następne Mikołajki zorganizujemy w podobny sposób.

Akcje charytatywne wg 7a

Listopad 2018 - styczeń 2019

Lubimy angażować się w akcje charytatywne. W tym roku wzięliśmy udział w Dniu Tumbo, Kiermaszu Świątecznym, WOŚP-ie. Pomogliśmy, przynosząc ciasta, organizując warsztaty czy wpłacając drobne. Jednocześnie wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy.

Dzień Chłopaka w 7a

Wrzesień 2018 r.

Z pozoru był to normalny dzień i nic nie zapowiadało niespodzianki zrobionej przez nasze koleżanki.

Po wejściu do naszej sali (nr 14) zastaliśmy pustą klasę. Po chwili wyskoczyła grupka uśmiechniętych dziewczyn , które przygotowały dla nas świetną zabawę. Graliśmy w gigantyczne Monopoly zajmujące całą podłogę. Za wygraną otrzymywaliśmy nagrody w postaci pysznych słodkości. Potem jeszcze każdy z chłopców otrzymał śmieszny prezent.

Zwyciężył Miłosz, ja, czyli Maks, zająłem trzecie miejsce.

Maksymilian i Miłosz

Już siódmoklasiści!

Wrzesień 2018 r.

Po dwóch miesiącach rozstania znów jesteśmy razem. Wszyscy wypoczęci i opaleni, z plecakami pełnymi fantastycznych wspomnień. Musimy jednak porzucić beztroskę, ponieważ siódma klasa przyniesie nam wiele nowych wyzwań. Nasza klasa nie powiększyła się o żadnego nowego kogę ani nową koleżankę. Za to wśród nauczycieli pojawiło się parę nowych twarzy.

Patrzymy z optymizmem na to, co czeka nas w nowym roku szkolnym.

Wrzesień 2017 - klasa 6a

Pamiętnik klasy VIA

4 września 2017 r.

Spotkaliśmy się w większym gronie, jest nas aż 28 uczniów. Do naszej klasy dołączyły Ola Szymkowiak i Saida Nazrullaeva. Z ciekawością i niepokojem czekamy na to, co nam przyniesie nowy rok szkolny. Jacy nowi nauczyciele będą nas uczyć, jakich nowych rzeczy się nauczymy?

5 września 2017 r.

We wtorek poszliśmy z klasą na wycieczkę pod Pomnik Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Pomnik jest nietypowy, oryginalny i trudno nam było zrozumieć jego przesłanie. Następnie udaliśmy się na tyły budynku Poczty, w miejsce, gdzie rozstrzelano Pocztowców. Straszne jest to, co zrobili Hitlerowcy. Niedaleko jest drugi pomnik upamiętniający Polaków walczących za Gdańsk. Na koniec, przeszliśmy się po nowym moście zwodzonym nad Motławą. Wycieczka była udana.

Jakub Szmagliński

7 września 2017 r.

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Parku Oliwskim, gdzie odwiedziliśmy dwa oddziały Muzeum Narodowego w Gdańsku.

W Oddziale Etnografii- Spichlerzu Opackim zobaczyliśmy m.in. jak wyglądał połów ryb w XVIII i XIX w.  Z kolei w Oddziale Sztuki Nowoczesnej - w Pałacu Opatów, obejrzeliśmy dzieła polskich artystów.

Korzystając z dobrej pogody zjedliśmy na świeżym powietrzu drugie śniadanie, a resztkami nakarmiliśmy gołębie.

Wycieczka była bardzo udana i spodobała się całej klasie. Chętnie wybierzemy się do Oliwy ponownie.

Bartłomiej Wiśniewski

12 września 2017 r.

Dzisiaj na lekcji wychowawczej wybieraliśmy samorząd klasowy. O funkcję gospodarza klasy ubiegało się 5 osób. Najwięcej głosów zebrała Michalina Maciagowska. Jej zastępcą został Stanisław Maciągowski, a skarbnikiem – Marek Urbaniak. Zostały także przydzielone inne funkcje, np. łącznika z biblioteką (Kasia Pierzynowska i Gosia Połeć), odpowiedzialność za gazetki (Zosia Żemajtys i Ania Frączek) czy przydzielanie dyżurnych (Maks Gajo).

Naszemu samorządowi życzymy sukcesów w pracy na rzecz klasy i szkoły.

Justyna Szumczyk

Więcej informacji z życia klasy VIa po majówce!

Visitor IP : 35.175.200.4 1 Unknown - Unknown