Pasowanie na ucznia w starożytnej Grecji

maĹe_stronka.png

Wśród pierwszaków chodziły słuchy, ciekawiły się maluchy, powtarzały wesoło: chyba ślub będziemy brać ze szkołą!

30 października 2015 roku grupa 75 uczniów klas pierwszych, w niesamowitej scenerii starożytnej Grecji, stanęła przed Zeusem wszechmogącym i trzema boginiami: Herą, Ateną i Terpsychore, żeby zdać egzamin z wiedzy i umiejętności i uzyskać zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku.

Liczną widownię stanowili rodzice, dziadkowie i najbliżsi dzieci. Swoją obecnością zaszczyciła nas Radna Miasta Gdańska - Pani Emilia Lodzińska.

Przy licznie zgromadzonej widowni mali Grecy recytowali, śpiewali i tańczyli.. zorbę!

Po perfekcyjnie wykonanych zadaniach pierwszaki usłyszały słowa, na które tak długo czekały: egzamin zdany, jesteście już uczniami.

Ślubowanie okazało się nie być ślubem ze szkołą, a jedynie przysięgą składaną przed sztandarem :)

Na koniec uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy i po wykonaniu sesji fotograficznej udali się wraz ze swoimi najbliższymi, już w scenerii szkolnej, na poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania do pasowania i sprawili, że ten dzień był tak niezapomniany i mógł się odbyć w tak wspaniałej scenerii.

GALERIA ZDJĘĆ cz. 1

Miesiąc21961