Windsurfing z Energa Sailing

Nasi uczniowie wraz z innymi dziećmi z Trójmiasta rozpoczynają żeglarską przygodę.

Jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą? Jak wiązać żeglarskie węzły i jak pływać na łodzi klasy Optimist lub desce windsurfingowej? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy bezpłatnych zajęć  programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing, który realizowany będzie w 10 ośrodkach w Polsce, w tym w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

W pierwszym etapie, trwającym do końca kwietnia, uczestnicy będą poznawać teoretyczne podstawy żeglarstwa i brać udział w zajęciach ogólnorozwojowych. Natomiast od maja do października będą przekuwać teorię w praktykę podczas treningów na wodzie.

„Żeglarstwo to nie tylko sport ale również niesamowita szkoła charakteru” – ocenia windsurfer Przemysław Miarczyński, brązowy medalista olimpijski z Londynu. – „Uczy wytrwałości, konsekwencji i ciężkiej pracy. Wszystko to procentuje nie tylko w sporcie ale i codziennym życiu. To ważne, aby zaszczepiać te wartości już u dzieci. Dzięki Energa Sailing można połączyć przyjemne z pożytecznym i ciekawie spędzić wolny czas, niezależnie czy ktoś zamierza kontynuować sportową karierę czy nie.”

Naszym uczniom: Zosi, Emilce, Zuzi, Kubie oraz Igorowi życzymy pomyślnych wiatrów!

Energa Sailing 1

Visitor IP : 18.222.184.162 1 Unknown - Unknown