Dzień Francuski

DZIEŃ FRANCUSKI W NASZEJ SZKOLE

DSC 0603

Jak co roku w naszej szkole odbywał się Festiwal Kultur Świata. W tym roku szkolnym zajęliśmy się Francją. Najpierw uczniowie klasy 5 przygotowali prezentacje w programie Power Point na temat Francji i zaprezentowali je w formie warsztatów uczniom klas 0 - II.

Następnie na dużej sali gimnastycznej wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć przygotowane przez klasy III - VI krótkie przedstawienia związane z Francją lub jej twórcami.

Klasy III a i III b przedstawiły bajki La Fontaine: Kruk i Lis, Konik polny i Mrówka, Żółw i Zając oraz Szczur i Lew.

Klasa IV zaprezentowała fragment książki Rene Gościnnego "Mikołajek": Jak tata robił zakupy.

Klasa V przedstawiła scenki z życia Francuzów i stereotypy z nimi związane.

Klasa VI zaprezentowała fragmenty komiksu Rene Gościnnego "Asterix i Obelix".

Zapraszamy do galerii zdjęć: TUTAJ.

Dziękuję pani Ewie Pilarskiej i Pani Alicji Stężce, które wykonały elementy dekoracji.

Katarzyna Pająkowska-Dabrynin

DSC 0820