Niezwykli goście

piesek0000114 marca 2013 roku naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. Drago, Mickey i Szila to psi terapeuci  pracujący w Fundacji  Dogtor w Gdyni. W lekcji pokazowo - szkoleniowej wzięli udział uczniowie klas  0 - III, a spotkanie zorganizowała pani Ola Mikołajewska.

Uczniowie dowiedzieli się czym jest dogoterapia i komu pomaga, a także jak wygląda praca psa - terapeuty. Dzieci z uwagą wysłuchały pań – przewodniczek, które opowiadały jak należy opiekować się psem, jak postępować i zachowywać się w obecności zwierząt oraz czego nie wolno robić w ich obecności . Nauczyły się jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenie ze strony nieznanego psa, a pozycję drzewa polegającą  na tym, by stanąć z opuszczonymi wzdłuż ciała rękoma, nie ruszać się i nie patrzeć na psa miały szansę przetrenować z pomocą  psich gości. Drago, Mickey i Szila pokazały dzieciom swoje popisowe sztuczki takie jak liczenie, dodawanie, szukanie smakołyków oraz inne widowiskowe umiejętności. Na pożegnanie każde chętne dziecko mogło pogłaskać pieska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Visitor IP : 18.220.126.5 1 Unknown - Unknown