DZIEŃ SZWEDZKI

dzien szwedzki 001

Tradycją naszej Szkoły jest organizowanie dni poświęconych kulturom krajów świata. W tym roku zajęliśmy się naszym północnym sąsiadem - Szwecją.
Oprócz uczniów naszej Szkoły mieliśmy zaszczyt gościć dzieci wraz z nauczycielami z Przedszkoli nr 17 oraz 84.

Każda z klas wraz z wychowawcą miała za zadanie przygotować przedstawienie lub scenkę kulturowo związaną z tym krajem. I tak:
"0" + 1a - piosenka "Gdzie Bałtyk płynie z wolna" oraz szwedzki taniec weselny
2a - "Jak Pippi idzie do szkoły"
3a - Szwedzka Rodzina Królewska
4a - "Karlsson z dachu"
4b - postać Nobla oraz tradycyjne sporty szwedzkie
5a - legenda o Wikingach
6a - "Dzieci z Bullerbyn"

Dodatkowo występy wspomogli studenci Wydziału Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zaprezentowali słownictwo szwedzkie, krótkie szwedzkie dialogi, tradycję pochodu świętej Łucji oraz szwedzkie piosenki.
Pojawił się też zespół ABBA, który wykonał piosenkę "Mamma mia".

Następnie każda z grup wzięła udział w warsztatach na temat Szwecji, jej kultury, tradycji i zwyczajów, które poprowadzili studenci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Miesiąc21951

Visitor IP : 3.146.105.194 1 Unknown - Unknown